All Times Eastern

SCHEDULE SUBJECT TO CHANGE DUE TO CANCELLATIONS AND POSTPONEMENTS DUE TO COVID-19

Auto Racing
IMSA
24 Hours at Daytona, Daytona International Speedway, Daytona Beach, FL
Finish — NBC, noon

Boxing
PBC Fight Camp: Keith Thurman vs. Mario Barrios — Fox, 1 p.m.

College Basketball
Men’s
Cornell at Brown — ESPN+, 11 a.m.
Cleveland State at Northern Kentucky — Bally Sports Ohio/ESPN+, noon
Ohio State at Purdue — CBS, noon
Cincinnati at East Carolina — ESPNU, noon
Purdue Fort Wayne at Wright State — ESPN+, noon
Fordham at George Washington — USA Network, noon
Marquette at Providence — FS1, 12:30 p.m. (rescheduled from 1/29)
Minnesota at Wisconsin — Big Ten Network, 1 p.m.
St. Peter’s at Iona — ESPN3, 1 p.m.
Indiana State at Bradley — Bally Sports Midwest/NBC Sports Chicago Plus/ESPN+, 2 p.m.
Loyola (Chicago) at Drake — ESPN2, 2 p.m.
Canisius at Rider — ESPN3, 2 p.m.
Niagara at Monmouth — ESPN3, 2 p.m.
Marist at Manhattan — ESPN+, 2 p.m.
Quinnipiac at Siena — ESPN+, 2 p.m.
George Mason at UMass — USA Network, 2 p.m.
Valparaiso at Southern Illinois — Marquee Sports Network/ESPN+, 5 p.m.
Loyola (MD) at Bucknell — CBS Sports Network, 6 p.m.
New Orleans at McNeese State — ESPNU, 6 p.m.
Colorado at Washington State — FS1, 10 p.m.

B1G Live: Basketball Tip-Off Show — Big Ten Network, 12:30 p.m.
Inside the Big East — FS1, 6:30 p.m.
The Journey: Big Ten Basketball — Big Ten Network, 7:30 p.m.
B1G Basketball & Beyond — Big Ten Network, 8 p.m.

Women’s
Pittsburgh at Syracuse — ACc Network, noon
Virginia at Florida State — ACC Regional/Bally Sports, noon
Dayton at Davidson — ESPN+, 1 p.m.
Detroit Mercy at Robert Morris — ESPN+, 1 p.m.
Oakland at Youngstown State — ESPN+, 1 p.m.
Vermont at Maine — ESPN+, 1 p.m.
Marquette at St. John’s — FloSports, 1 p.m.
Boston College at Notre Dame — ACC Network, 2 p.m.
Maryland at Penn State — B1G+, 2 p.m.
Michigan State at Rutgers — B1G+, 2 p.m.
La Salle at Duquesne — ESPN+, 2 p.m.
Marist at St. Peter’s — ESPN+, 2 p.m.
Butler at Georgetown — FloSports, 2 p.m.
Xavier at Vilanova — FloSports, 2 p.m.
Utah at Colorado — Pac-12 Mountain, 2 p.m.
Kentucky at LSU — SEC Network, 2 p.m.
Georgia at Mississippi — SEC Network Plus, 2 p.m.
Wisconsin at Minnesota — Big Ten Network, 3 p.m.
Purdue at Nebraska — B1G+, 3 p.m.
Duke at Louisville — ESPN, 3 p.m.
USC at Oregon — Pac-12 Network/Pac-12 Los Angeles/Pac-12 Oregon, 3 p.m.
Washington State at Washington — Pac-12 Washington, 3 p.m.
Auburn at Vanderbilt — SEC Network Plus, 3 p.m.
Georgia at Mississippi — SEC Network Plus, 3 p.m.
North Carolina State at North Carolina — ACC Network, 4 p.m.
Arizona at Stanford — ESPN2, 4 p.m.
Texas A&M at Mississippi State — SEC Network Plus, 4 p.m.
DePaul at Seton Hall — FS1, 4:30 p.m.
UCLA at Oregon State — Pac-12 Oregon, 5 p.m.
Georgia Tech at Clemson — ACC Network, 6 p.m.
Monmouth at Manhattan — ESPN+, 6 p.m.
Missouri at Alabama — SEC Network, 6 p.m.
UConn at Providence — FloSports, 7:30 p.m.

College Gymnastics
Women’s
Michigan State at Michigan — ESPNU, 2 p.m.
Denver at Oklahoma — ESPN, 4 p.m.
Rutgers at Ohio State — Big Ten Network, 5 p.m.
Arizona at UCLA — Pac-12 Network/Pac-12 Los Angeles, 5 p.m.

College Wrestling
Oregon State at Arizona State — Pac-12 Arizona, 4 p.m.

CONCACAF World Cup Qualifying
Week 10
Third Round, Tim Hortons Field, Hamilton, Ontario, Canada
Canada vs. United States — Telemundo/Universo/Paramount+, 3 p.m.

CONCACAF Pre-Match Show — Paramount+, 1:30 p.m.
Rumbo al Mundial — Telemundo/Universo, 2:30 p.m.
CONCACAF Post-Match Show — Paramount+, 5 p.m.

Third Round, Estadio Rommel Fernández, Panama City, Panama
Panama vs. Jamaica — Universo/Paramount+, 5 p.m.

Third Round, Estadio Azteca, Mexico City, Mexico 
Mexico vs Costa Rica — Univision/TUDN/Paramount+, 6 p.m.

Fútbol Central — Univision/TUDN, 5 p.m.

Third Round, Estadio Olímpico Metropolitano, San Pedro Sula, Honduras
Honduras vs. El Salvador — Universo/Paramount+, 7 p.m.

Rumbo al Mundial — Telemundo, 11:30 p.m.

Golf
LPGA Tour
Gainbridge LPGA, Boca Rio Golf Club, Boca Raton, FL
Final Round — Golf Channel, 2 p.m.

Golf Channel Pregame — Golf Channel, 1:30 p.m.

APGA Tour
Farmers Insurance Open, Torrey Pines Golf Club (North Course), San Diego, CA
Final Round — Golf Channel, 5 p.m.

Golf Central — Golf Channel, 7:30 p.m.

Horse Racing
America’s Day at the Races — FS2, 3 p.m.

Mixed Martial Arts
UFC 243: Whittaker vs. Adesanya (10/06/2019) — ESPN, 6:30 p.m.

UFC Unleashed: Lewis vs. Dos Santos — ESPNews, 3 p.m.
UFC Top 10: Monumental Moments — ESPNews, 4 p.m.
UFC Ultimate Knockouts: Heavyweights — ESPN, 9:30 p.m.
UFC Unleashed: Rising Stars of 2019 — ESPNews, midnight

MLB
Top 25 Pipeline Development Prospects — MLB Network, 5 p.m.

NBA
Los Angeles Clippers at Charlotte — Bally Sports SoCal/Bally Sports Southeast, 1 p.m.
Los Angeles Lakers at Atlanta — Spectrum SportsNet/Bally Sports Southeast, 1 p.m.
Portland at Chicago — Root Sports Plus/NBC Sports Chicago, 3;30 p.m.
Cleveland at Detroit — Bally Sports Ohio/Bally Sports Detroit, 6 p.m.
Dallas at Orlando — Bally Sports Southwest/Bally Sports Florida, 7 p.m.
Denver at Milwaukee — Altitude/Bally Sports Wisconsin, 7 p.m.
San Antonio at Phoenix — Bally Sports Southwest/Bally Sports Arizona, 8 p.m.
Utah at Minnesota — AT&T SportsNet Rocky Mountain/Bally Sports North, 8 p.m.

NBA GameTime Live — NBA TV, 7 p.m.
NBA GameTime — NBA TV, 10:30 p.m.

NBA G League
Long Island Nets at Lakeland Magic — Bally Sports Florida, 7 p.m.
Fort Wayne Mad Ants at Windy City Bulls — NBC Sports Chicago, 8 p.m.
Greensboro Swarm at Wisconsin Herd — WACY, 8 p.m.
Birmingham Squadron at Rio Grande Valley Vipers — WABM, 8:30 p.m.
South Bay Lakers at Texas Legends — Bally Sports Southwest Plus, 8:30 p.m.

NFL Playoffs
Championship Sunday
AFC Championship, Arrowhead Stadium, Kansas City, MO
Cincinnati Bengals at Kansas City Chiefs — CBS/Paramount+, 3:05 p.m.

NFC Championship, SoFi Stadium, Inglewood, CA
San Francisco 49ers at Los Angeles Rams — Fox, 6:40 p.m.

NFL GameDay View — NFL Network, 8 a.m.
NFL GameDay Morning — NFL Network, 9 a.m.
That Other Pregame Show — CBS Sports Network, 10 a.m.
Postseason NFL Countdown — ESPN, noon
NFL Championship Chase: Championship Sunday — Fox, noon
The NFL Today live from Arrowheaad Stadium, Kansas City, MO — CBS, 2 p.m.
Earnin’ It; The NFL’s Forward Progress: The Pipeline — NBC, 2 p.m.
Fox NFL Sunday live from SoFi Stadium, Inglewood, CA — Fox, 6 p.m.
NFL GameDay Highlights — NFL Network, 6 p.m.
Fox NFL Postgame — Fox, 9:30 p.m.
NFL GameDay Final — NFL Network, 9:30 p.m.
NFL PrimeTime — ESPN, 10 p.m.

NHL
Los Angeles at Pittsburgh — Sportsnet One/Bally Sports West/AT&T SportsNet Pittsburgh, 1 p.m.
Seattle at New York Rangers — NHL Network/TVA Sports/Root Sports/MSG Network, 1 p.m.
San Jose at Carolina — NBC Sports California/Bally Sports South, 5 p.m.
Boston at Dallas — Sportsnet One/NESN/Bally Sports Southwest Plus, 7 p.m.
Columbus at Montreal — Bally Sports Ohio/TSN2/RDS, 7 p.m.
Minnesota at New York Islanders — Bally Sports North Plus/MSG Plus, 7:30 p.m.
Buffalo at Colorado — MSG Western New York/Altitude 2, 8 p.m.

NHL Tonight: Breakdowns & Demos — NHL Network, noon
Top Shelf: NHL’s Best — NHL Network, 12:30 p.m.
NHL Tonight — NHL Network, 6:30 p.m.
NHL Tonight: Buffalo at Colorado Bonus Coverage — NHL Network, 10 p.m.
On the Fly — NHL Network, 11 p.m.

Soccer
African Cup of Nations
Quarterfinals, Ahmadou Ahidjo Stadium, Yaoundé, Cameroon
Egypt vs. Morocco — beIN Sports Xtra, 9:50 a.m.
Senegal vs. Equatorial Guinea — beIN Sports Xtra, 1:50 p.m.

Coupe de France
Round of 16, Stade Roger Dantou, Périgueux, France
Bergerac Perigord FC vs. St-Étienne — beIN Sports/beIN Sports en Español, 12:20 p.m.

Round of 16, Stade Bollaert-Delelis, Lens, France
RC Lens vs. AC Monaco — beIN Sports/beIN Sports en Español, 2:50 p.m.

The Express Preview — beIN Sports/beIN Sports en Español, noon
The Express Preview — beIN Sports/beIN Sports en Español, 2:30 p.m.

Línea de cuatro — TUDN, 4 p.m.

Sports News & Talk
SportsCenter — ESPN, 8 a.m.
SportsCenter — ESPN, 9 a.m.
Daily Wager — ESPN2, 9 a.m.
Sport Today — BBC World News, 9:15 a.m.
SportsCenter — ESPN, 10 a.m.
SportsCenter — ESPN, 11 a.m.
República deportiva — Univision/TUDN, 2 p.m.
Sport Today — BBC World News, 2:15 p.m.
The Spirit of Yachting: Sydney Hobart Race — BBC World News, 2:30 p.m.
Acción –TUDN, 3 p.m.
SC Featured — ESPNews, 4:30 p.m.
SC Featured: Who Says I Can’t — ESPNews, 5 p.m.
SportsCenter Featured: A Mountain to Climb — ESPNews, 5:30 p.m.
SportsCenter Featured: 6-Man — ESPNews, 6 p.m.
SportsCenter Featured: Pin Kings — ESPNews, 7 p.m.
SC Featured — ESPNews, 8 p.m.
SC Featured — ESPNews, 8:30 p.m.
SC Featured — ESPNews, 9 p.m.
E60: Man’s Best Friend — ESPNews, 9:30 p.m.
Sport Today — BBC World News, 9:45 p.m.
SportsCenter at Night With Scott Van Pelt — ESPN, 11 p.m.
La jugada — Univision/TUDN, midnight
Boomer and Gio — CBS Sports Network, 6 a.m. (Monday)
Keyshawn, JWill and Max — ESPN2/ESPNews, 6 a.m. (Monday)
Sport Today — BBC World News, 6:45 a.m. (Monday)

Tennis
ATP Tour
Maharashtra Open, Shri Shivchhatrapati Sports Complex, Pune, India
1st Round — Tennis Channel, 2:30 a.m. (Monday)

About Ken Fang

Ken has been covering the sports media in earnest at his own site, Fang's Bites since May 2007 and at Awful Announcing since March 2013.

He provides a unique perspective having been an award-winning radio news reporter in Providence and having worked in local television.

Fang celebrates the four Boston Red Sox World Championships in the 21st Century, but continues to be a long-suffering Cleveland Browns fan.