All Times Eastern
Basketball
Women’s
FIBA Women’s Basketball World Cup
Quarterfinals, Sydney SuperDome, Sydney, New South Wales, Australia
United States vs. Serbia — ESPNU, 10 p.m.
Puerto Rico vs. Canada — ESPN+, 12:20 a.m. (Thursday)
Communist China vs. France — ESPN+, 3:50 a.m. (Thursday)
Belgium vs. Australia — ESPN+, 6:20 a.m. (Thursday)
College Football
College Football Live — ESPN2, 4:30 p.m.
Out of Pocket with Alyssa Lang and Andraya Carter — SEC Network, 7 p.m.
Breaking the Huddle — FS1, 10 p.m.
College Volleyball
Women’s
Iowa at Indiana — Big Ten Network, 7 p.m.
South Carolina at Georgia — ESPNU, 7 p.m.
Ohio State at Michigan — FS1, 7 p.m.
Pittsburgh at Virginia — ACC Network, 8 p.m.
Mississippi State at Auburn — SEC Network, 8 p.m.
Northwestern at Minnesota — Big Ten Network, 9 p.m.
Baylor at Iowa State — ESPN2, 9 p.m.
At the Net — Big Ten Network, 11:30 p.m.
Golf
Golf Today — Golf Channel, noon
Golf Central — Golf Channel, 4 p.m.
PGA Championship Highlights: 2020: Colin Morikawa at TPC Harding Park — Golf Channel, 5 p.m.
PGA Tour Champions Learning Center — Golf Channel, 7 p.m.
PGA Tour: The CUT — Golf Channel, 7:30 p.m.
Horse Racing
America’s Day at the Races — FS2, 12:30 p.m.
LaLiga
LaLiga News — ESPN+, 9 a.m.
Mixed Martial Arts
Bellator 228: Pitbull vs. Archuleta (09/28/2019) — CBS Sports Network, 10 p.m.
Bellator 236: Macfarlane vs. Jackson (12/21/2019) — CBS Sports Network, midnight
MLB
American League
Kansas City at Detroit — Bally Sports Kansas City/Bally Sports Detroit, 6:30 p.m.
Tampa Bay at Cleveland — Bally Sports Sun/Bally Sports Great Lakes, 6:30 p.m.
Baltimore at Boston — MASN2/NESN, 7 p.m.
New York Yankees at Toronto — MLB Network/YES/Sportsnet, 7 p.m.
Chicago White Sox at Minnesota — NBC Sports Chicago/Bally Sports North, 7:30 p.m.
Oakland at Anaheim — NBC Sports California/Bally Sports West, 9:30 p.m.
Texas at Seattle — Bally Sports Southwest/Root Sports, 9:30 p.m.
National League
Cincinnati at Pittsburgh — Bally Sports Ohio/AT&T SportsNet Pittsburgh, 12:30 p.m.
Atlanta at Washington — MLB Network/Bally Sports South/MASN, 7 p.m.
Miami at New York Mets — Bally Sports Florida/SNY, 7 p.m.
Philadelphia at Chicago Cubs — NBC Sports Philadelphia/Marquee Sports Network, 7:30 p.m.
St. Louis at Milwaukee — Bally Sports Midwest/Bally Sports Wisconsin, 7:30 p.m.
Los Angeles Dodgers at San Diego — Spectrum SportsNet LA/Bally Sports San Diego, 9;30 p.m.
Colorado at San Francisco — AT&T SportsNet Rocky Mountain/NBC Sports Bay Area, 9:45 p.m.
Interleague
Arizona at Houston — Bally Sports Arizona/AT&T SportsNet Southwest, 8 p.m.
MLB Central — MLB Network, 9 a.m.
Pregame Spread — MLB Network, 3:30 p.m.
MLB Tonight — MLB Network, 5 p.m.
Blue Jays Central — Sportsnet, 6:30 p.m.
MLB Tonight — MLB Network, 10 p.m.
Quick Pitch — MLB Network, 12:30 a.m. (Thursday)
NASCAR
NASCAR Race Hub — FS1, 6 p.m.
NASCAR America Motormouths — Peacock, 6 p.m.
NBA
NBA Today — ESPN, 3 p.m.
NFL
Good Morning Football — NFL Network, 7 a.m.
NFL Now — NFL Network, 1 p.m.
NFL Now — NFL Network, 2 p.m.
NFL Live — ESPN, 4 p.m.
NFL Fantasy Live — NFL Network, 6 p.m.
NFL Slimetime: Week 3 — Nickelodeon, 7 p.m.
Super Bowl LV: Kansas City Chiefs vs. Tampa Bay Buccaneers — ESPN, 7 p.m.
NFL Total Access — NFL Network, 7 p.m.
2021 Regular Season: Los Angeles Chargers at Las Vegas Raiders — ESPN, 8 p.m.
2021 NFC Divisional Playoff: Los Angeles Rams at Tampa Bay Buccaneers — ESPN, 8:30 p.m.
2021: AFC Divisional Playoff: Buffalo Bills at Kansas City Chiefs — ESPN, 9 p.m.
Inside the League — Stadium, 10 p.m.
Super Bowl LVI: Cincinnati Bengals vs. Los Angeles Rams — ESPN, 10 p.m.
NFL Films Presents: Versatility — FS1, 10:30 p.m.
NHL Preseason
Montreal at Toronto — Sportsnet One/RDS/ESPN+, 7 p.m.
Washington at Philadelphia — NHL Network/NBC Sports Washington/NBC Sports Philadelphia, 7 p.m.
Chicago at Detroit — ESPN+/Bally Sports Detroit Extra, 7:30 p.m.
Colorado at Vegas — NHL Network/KNTV, 10 p.m.
Soccer
CONCACAF Gold Cup: The Finals — FS2, 5 p.m.
2021 Copa América: Argentina’s Road to Glory — FS2, 5:30 p.m.
Misión Europa — TUDN, 6 p.m.
Serie A Full Impact — CBS Sports Network, 6:30 p.m.
Fútbol club — TUDN, 7 p.m.
ESPN FC — ESPN+, 8 p.m.
Línea de cuatro — TUDN, 8 p.m.
2022 CONCACAF Champions League: Seattle’s Road to Glory — FS2, 10:30 p.m.
Sports News & Talk
SportsCenter — ESPN, 7 a.m.
The Carton Show — FS1, 7 a.m.
SEC Storied: Once Upon a Comeback — ESPNews, 7 p.m.
TrueSouth: Tompkinsville — ESPNews, 8 a.m.
Get Up — ESPN, 8 a.m.
SportsCenter — ESPN2, 8 a.m.
E60: The Great Imposter and Me — ESPNews, 8:30 p.m.
SportsCenter — ESPN2, 9 a.m.
The Dan Patrick Show — Peacock, 9 a.m.
Sport Today — BBC World News, 9:45 p.m.
Campus Insiders — Stadium, 10 a.m.
The Rally Rewind — Stadium, 10:30 a.m.
Up & Adams — FanDuel TV, 11 a.m.
B1G Today — Big Ten Network, noon
The Jim Rome Show — CBS Sports Network, noon
SportsCenter — ESPN, noon
The Rich Eisen Show — The Roku Channel, noon
Live on the Line — Stadium, noon
B1G Women’s Sports Report — Big Ten Network, 1 p.m.
SportsCenter — ESPN, 1 p.m.
This Just In — ESPN, 2 p.m.
In Play — ACC Network, 3 p.m.
Maggie and Perloff — CBS Sports Network, 3 p.m.
The Paul Finebaum Show — SEC Network, 3 p.m.
Sport Today — BBC World News, 3:30 p.m.
Jalen & Jacoby — ESPN2, 4 p.m.
ACC PM — ACC Network, 4 p.m.
Around the Horn — ESPN2, 5 p.m.
Pardon the Interruption — ESPN2, 5:30 p.m.
SEC Storied: The Color Orange: The Condredge Holloway Story — ESPNU, 5:30 p.m.
Time to Schein — CBS Sports Network, 6 p.m.
SportsCenter — ESPN, 6 p.m.
Daily Wager — ESPN2, 6 p.m.
30 for 30 Shorts: Deerfoot of the Diamond — ESPN2, 7 p.m.
E60: The Survivor — ESPN2, 8 p.m.
Sport Today — BBC World News, 9:45 p.m.
All ACC — ACC Network, 10 p.m.
Contacto deportivo — TUDN, 10 p.m.
The B1G Show — Big Ten Network, 11 p.m.
SportsCenter at Night With Scott Van Pelt — ESPN, 11 p.m.
SportsCenter at Night — ESPN, midnight
Contacto deportivo — Univision/TUDN, midnight
TMZ Sports — FS2, 1 a.m. (Thursday)
Boomer and Gio — CBS Sports Network, 6 a.m. (Thursday)
Keyshawn, JWill and Max — ESPN2/ESPNU, 6 a.m. (Thursday)
Sport Today — BBC World News, 6:45 a.m. (Thursday)
Tennis
Courtside Live: Korea Open Tennis Championships (ATP)/Sofia Open (ATP)/Tel Aviv Open (ATP)/Parma Ladies Open (WTA)/Tallinn Open (WTA) — Tennis Channel, 11 p.m.