All Times Eastern

College Basketball
Men’s
URI at Boston College — ACC Network, noon
Colby-Sawyer at Holy Cross — ESPN+, 1 p.m.
Stetson at Campbell — ESPN+, 1 p.m.
Stonehill at UMass-Lowell — ESPN+, 1 p.m.
East Tennessee State at Georgia — SEC Network, 1 p.m.
Harvard at Fordham — SNY/ESPN+, 1:30 p.m.
Alabama State at Ohio — ESPN+, 2 p.m.
Belmont at Georgia State — ESPN+, 2 p.m.
Blufton at Purdue Fort Wayne — ESPN+, 2 p.m.
Cal-San Diego at Eastern Michigan — ESPN+, 2 p.m.
Cal State-Fullerton at North Dakota — ESPN+, 2 p.m.
Drexel at Temple — ESPN+, 2 p.m.
Fairleigh Dickinson at Saint Peter’s — ESPN+, 2 p.m.
Hartford vs. Colgate (at the Palestra, Philadelphia, PA) — ESPN+, 2 p.m.
Tennessee Tech at Northern Kentucky — ESPN+, 2 p.m.
Trinity Christian at Indiana State — ESPN+, 2 p.m.
Wagner at New Jersey Institute of Technology — ESPN+, 2 p.m.
Radford at Elon — FloSports, 2 p.m.
Maine at Brown — NESN/ESPN+, 2 p.m.
Canisius at Buffalo — ESPN+, 2 p.m.
Abilene Christian at Northern Arizona — ESPN+, 3 p.m.
Bethel at Arkansas State — ESPN+, 3 p.m.
Lamar at SMU — ESPN+, 3 p.m.
Mobile at Southern Mississippi — ESPN+, 3 p.m.
Prairie View A&M at Oklahoma State — ESPN+, 3 p.m.
Tennessee Southern at Samford — ESPN+, 3 p.m.
Yale at Colorado — Pac-12 Network/Pac-12 Mountain, 3 p.m.
Saint Louis at Auburn — SEC Network, 3 p.m.
Wofford at LSU — SEC Network Plus, 3 p.m.
Boston University at Wisconsin-Milwaukee — ESPN+, 4 p.m.
Delaware at Penn — ESPN+, 4:30 p.m.
Idaho State at Central Arkansas — ESPN+, 4:30 p.m.
Miami (FL) at Central Florida — ESPNU, 5 p.m.
Alcorn State at Arizona State — Pac-12 Network/Pac-12 Arizona, 5 p.m.
Monmouth at Lehigh — ESPN+, 7 p.m.
Bellarmine at UCLA — Pac-12 Network/Pac-12 Los Angeles, 7 p.m.
Northern Colorado at New Mexico — Mountain West Network, 7:30 p.m.
Montana at Air Force — Altitude/Mountain West Network, 11 p.m.

College Basketball Live Scoreboard — ABC, 3 p.m.
College Basketball Live Scoreboard — ESPN2, 7 p.m.
College Basketball Live Scoreboard — ESPN, 9:30 p.m.
College Basketball Live Scoreboard — ESPN2, 9:30 p.m.

Women’s
Phil Knight Invitational
3rd Place Game, Veterans Memorial Coliseum, Portland, OR
Oregon vs. Michigan State — ESPN2, 1 p.m.

Championship, Moda Center, Portland, OR
North Carolina vs. Iowa State — ESPN2, 7:30 p.m.

Phil Knight Legacy
Championship, Moda Center, Portland, OR
UConn vs. Iowa — ABC, 1 p.m.

3rd Place Game, Veterans Memorial Coliseum, Portland, OR
Duke vs. Oregon State — ESPN2, 10 p.m.

Drexel at Buffalo — ESPN+, noon
Hampton at South Carolina — SEC Network, noon
Kent State at Lehigh — ESPN+, 12:05 p.m.
Siena at Vermont — ESPN+, 12:05 p.m.
St. Joseph’s at North Florida — ESPN+, 12:30 p.m.
Bethune-Cookman at Jacksonville — ESPN+, 1 p.m.
Boston University at New Hampshire — ESPN+, 1 p.m.
Duquesne at Marshall — ESPN+, 1 p.m.
Idaho at Navy — ESPN+, 1 p.m.
Army at William & Mary — FloSports, 1 p.m.
East Carolina at Virginia — ACC Network, 2 p.m.
Longwood at Virginia Tech — ACC Network Extra, 2 p.m.
Coppin State at Old Dominion — ESPN+, 2 p.m.
Davidson at Appalachian State — ESPN+, 2 p.m.
Florida A&M at South Alabama — ESPN+, 2 p.m.
Holy Cross at Davidson — ESPN+, 2 p.m.
Lafayette at Marist — ESPN+, 2 p.m.
Life University at Georgia Southern — ESPN+, 2 p.m.
North Carolina-Greensboro at Winthrop — ESPN+, 2 p.m.
North Carolina-Wilmington at Radford — ESPN+, 2 p.m.
Southeast Missouri State at Central Florida — ESPN+, 2 p.m.
Xavier at Southern Illinois-Edwardsville — ESPN+, 2 p.m.
Bryant at Providence — FloSports, 2 p.m.
Princeton at Texas — Longhorn Network 2 p.m.
Eastern Kentucky at Tennessee — SEC Network Plus, 2 p.m.
St. Thomas at Illinois-Chicago — ESPN+, 3 p.m.
New Jersey Institute of Technology at Monmouth — FloSports, 3 p.m.
St. Francis (PA) at Marquette — FloSports, 3 p.m.
Gardner-Webb at Alabama — SEC Network Plus, 3 p.m.
Rice at Texas A&M — SEC Network Plus, 3 p.m.
Coastal Carolina at Wake Forest — ACC Network, 4 p.m.
Temple at Bucknell — ESPN+, 4 p.m.
Stanford at Hawai’i — ESPN+, 7:30 p.m.

College Football
Championship Drive — ESPN, 1 p.m.

College Volleyball
NCAA Women’s Volleyball Tournament Selection Show — ESPNU, 7:30 p.m.

FA Cup
2nd Round Proper
Ebbsfleet vs. Fleetwood Town — ESPN+, 7:25 a.m.
Bristol Rovers vs. Boreham Wood — ESPN+, 8:55 a.m.
Burton Albion vs. Chippenham Town — ESPN+, 8:55 a.m.
Newport County vs. Derby County — ESPN+, 10:05 a.m.
Ipswich Town vs. Buxton — ESPN+, 11:55 a.m.

FIFA World Cup
Group Stage — Matchday 2
Group F, Al Thumama Stadium, Doha, Qatar
Belgium vs. Morocco — FS1/FS1 4K/Telemundo/Peacock, 8 a.m.

Group F, Khalifa International Stadium, Ar-Rayyan, Qatar
Croatia vs. Canada — FS1/FS1 4K/Telemundo/Peacock, 11 a.m.

Group E, Al Bayt Stadium, Al Khor, Qatar
Spain vs. Germany — FS1/FS1 4K/Telemundo/Peacock, 2 p.m.

Group G, Al Janoub Stadium, Al Wakrah, Qatar
Cameroon vs. Serbia — FS1/FS1 4K/Telemundo/Peacock, 5 a.m. (Monday)

Hoy en la Copa Mundial — Telemundo, 7 a.m.
FIFA World Cup 2022 Today — FS1/FS1 4K, 7 a.m.
Hoy en la Copa Mundial — Telemundo, 10 a.m.
FIFA World Cup 2022 Today — FS1/FS1 4K, 10 a.m.
Hoy en la Copa Mundial — Telemundo, 1 p.m.
FIFA World Cup 2022 Today — FS1/FS1 4K, 1 p.m.
Debate Mundial: A continuación — Telemundo/Universo, 4 p.m.
República de la Copa — Univision/TUDN, 4 p.m.
Zona mixta: Edición mundial — Telemundo, 5 p.m.
FIFA World Cup 2022 Tonight — FS1, 10 p.m.
FIFA World Cup Highlights — FS1, 11 p.m.
FIFA World Cup 2022 Preview Show — FS1, 11:30 p.m.
FIFA World Cup 2022 Tonight — Fox, midnight
Hoy en la Copa Mundial — Telemundo, 4 a.m. (Monday)
FIFA World Cup 2022 Live — FS1/FS1 4K, 4 a.m. (Monday)

Figure Skating
ISU Grand Prix of Figure Skating
Grand Prix Espoo, Espoo Metro Arena, Espoo, Finland
Men’s Free Skate — Peacock, 11:15 a.m.
Free Dance — Peacock, 1:25 p.m.
Highlights — NBC, 3:30 p.m.

Golf
Ladies European Tour
Spanish Women’s Open, Alferini Golf, Marbella, Spain
Final Round — Golf Channel.com/NBCSports.com, 7:30 a.m.
Final Round — Golf Channel, 12:30 p.m. (same day coverage)

The Charlie Rymer Golf Show: Charlie at the Dustin Johnson World Junior — ESPNU, 9 a.m.
The Charlie Rymer Golf Show: Kevin Pearce and Ray Romano — ESPNU, 9:30 a.m.

Horse Racing
America’s Day at the Races — FS2, noon

MLB
2022 Plays of the Year — MLB Network, 8 p.m.

NBA
Portland at Brooklyn — Root Sports Plus/YES, 3 p.m.
Golden State at Minnesota — NBC Sports Bay Area/Bally Sports North, 3:30 p.m.
Indiana at Los Angeles Clippers — Bally Sports Indiana/Bally Sports SoCal/ClipperVision, 4 p.m.
Miami at Atlanta — Bally Sports Sun/Bally Sports Southeast, 5 p.m.
Cleveland at Detroit — Bally Sports Ohio/Bally Sports Detroit, 6 p.m.
Memphis at New York — Bally Sports Southeast/MSG Network, 6 p.m.
Philadelphia at Orlando — NBC Sports Philadelphia/Bally Sports Florida, 6 p.m.
Washington at Boston — NBC Sports Washington/NBC Sports Boston, 6 p.m.
Dallas at Milwaukee — NBA TV/Bally Sports Southwest/Bally Sports Wisconsin, 8 p.m.

NBA GameTime — NBA TV, 7 p.m.
NBA TV Pregame Show — NBA TV, 7:30 p.m.
NBA TV Postgame Show — NBA TV, 10:30 p.m.
NBA GameTime — NBA TV, 11:30 p.m.

NBA G League
Austin Spurs at Birmingham Squadron — NBA TV/WABM, 3 p.m.
College Park Skyhawks at Capital City Go Go — NBC Sports Washington Plus, 3 p.m.
Maine Celtics at Delaware Blue Coats — DETV 28, 3 p.m.

NFL
Week 12
NFL on CBS — 1 p.m.
Baltimore at Jacksonville
Cincinnati at Tennessee
Houston at Miami

NFL on Fox — 1 p.m.
Atlanta at Washington
Chicago at New York Jets
Denver at Carolina
Tampa Bay at Cleveland

NFL on CBS — 4:05 p.m.
Las Vegas at Seattle
Los Angeles Chargers at Arizona

NFL on Fox — 4:25 p.m.
Los Angeles Rams at Kansas City
New Orleans at San Francisco

NFL Viewing Maps — the506.com

Sunday Night Football, Lincoln Financial Field, Philadelphia, PA
Green Bay Packers at Philadelphia Eagles — NBC/Peacock/Universo, 8:20 p.m.

That Other Pregame Show — CBS Sports Network, 8 a.m.
NFL GameDay Morning — NFL Network, 9 a.m.
Sunday NFL Countdown  — ESPN, 10 a.m.
Fantasy Football Now — ESPN2, 10 a.m.
Pro Football Today — SportsGrid, 10 a.m.
Fox NFL Kickoff — Fox, 11 a.m.
Fantasy Football Pregame with Matthew Berry — Peacock, 11 a.m.
The NFL Today — CBS, noon
Fox NFL Sunday — Fox, noon
Fantasy Football Pregame with Matthew Berry — CNBC, noon
Red Zone Channel — DirecTV Channel 703, 12:55 p.m.
Fantasy Zone Channel– DirecTV Channel 704, 12:55 p.m.
NFL RedZone — Check your local listings, 12:58 p.m.
NFL GameDay Live — NFL Network, 1 p.m.
NFL Today Postgame — CBS, 4 p.m.
NFL GameDay Live — NFL Network, 4:30 p.m.
Football Night in America  — NBC, 7 p.m.
The O.T. — Fox, 7:30 p.m.
NFL Primetime — ESPN+, 7:30 p.m.
NFL GameDay Highlights — NFL Network, 7:30 p.m.
Sunday Night Football en Universo pregame — Universo, 8 p.m.
Football Full Circle — SportsGrid, 10 p.m.
NFL GameDay Final — NFL Network, 11:30 p.m.
Peacock Sunday Night Final — Peacock, 11:30 p.m.

NHL
Arizona at Minnesota — NHL Network/Bally Sports Arizona Extra/Bally Sports North Extra, 2 p.m.
Winnipeg at Chicago — NHL Network/TSN3/NBC Sports Chicago, 7 p.m.
Seattle at Anaheim — Root Sports/Bally Sports SoCal, 8 p.m.
Vancouver at San Jose — Sportsnet/NBC Sports California, 8 p.m.
Ottawa at Los Angeles — TSN5/RDS2/Bally Sports West, 10:30 p.m.

NHL Tonight — NHL Network, 1:30 p.m.
NHL Network Countdown: Rivalries of the 1990s — NHL Network, 5:30 p.m.
NHL Tonight: Seattle at Anaheim/Vancouver at San Jose Bonus Coverage — NHL Network, 10 p.m.
On the Fly — NHL Network, 11 p.m.
On the Fly: Ottawa at Los Angeles Bonus Coverage — NHL Network, 12:30 a.m. (Monday)
In the Crease — ESPN+, 1 a.m. (Monday)
On the Fly — NHL Network, 1:30 a.m. (Monday)

Soccer
Minuto 45 — TUDN, 2:43 p.m.
Línea de cuatro — TUDN, 5 p.m.
ESPN FC — ESPN+, 6 p.m.

Sports News & Talk
SportsCenter — ESPN, 7 a.m.
Bad Beats: Worst of October — ESPN2, 7:30 a.m.
SportsCenter — ESPN, 8 a.m.
More Ways to Win — FanDuel TV, 8 a.m.
Fantasy Sports Today — SportsGrid, 8 a.m.
SportsCenter — ESPN, 9 a.m.
Daily Wager — ESPN2, 9 a.m.
Sport Today — BBC World News, 9:15 a.m.
Fate of a Sport — ESPNews, 10 a.m.
E60: The Survivor — ESPNews, noon
Live on the Line — Stadium, noon
Best of The Rally Rewind — Stadium, 1 p.m.
30 for 30 Shorts: Deerfoot of the Diamond — ESPNews, 1 p.m.
In-Game LIVE All Access Weekend — SportsGrid, 1 p.m.
SEC Storied: No Experience Required — ESPNews, 2 p.m.
Contacto deportivo — TUDN, 2 p.m.
Sport Today — BBC World News, 2:15 p.m.
The Spirit of Yachting: The Circle — BBC World News, 2:30 p.m.
The All-American Cuban Comet — ESPNews, 3 p.m.
E60: Ticket Home — ESPNews, 4 p.m.
In-Game LIVE Prime Time Weekend — SportsGrid, 4 p.m.
Courage in Sports: Gridiron Greatness — CBS, 5 p.m.
E60: Truth Be Told — ESPNews, 5 p.m.
E60: Intimidator: The Lasting Legacy of Dale Earnhardt — ESPNews, 6:30 p.m.
No Chill With Gilbert Arenas: Victor Oladipo, Part 1 — Fubo Sports Network, 7 p.m.
In-Game LIVE Overtime Weekend — SportsGrid, 8 p.m.
Contacto deportivo — TUDN, 9 p.m.
Sport Today — BBC World News, 9:45 p.m.
SportsCenter at Night With Scott Van Pelt — ESPN, midnight
Don’t Ever Give Up — ESPN2, midnight
E60: Qatar’s World Cup — ESPNews, midnight
Contacto deportivo — Univision/TUDN, midnight
Boomer and Gio — CBS Sports Network, 6 a.m. (Monday)
Keyshawn, JWill and Max — ESPN2/ESPNU, 6 a.m. (Monday)
Sport Today — BBC World News, 6:45 a.m. (Monday)

Tennis
Davis Cup
Final, Palacio de Deportes José María Martín Carpena, Málaga, Spain
Canada vs. Australia — Tennis Channel, 7 a.m.

About Ken Fang

Ken has been covering the sports media in earnest at his own site, Fang's Bites since May 2007 and at Awful Announcing since March 2013.

He provides a unique perspective having been an award-winning radio news reporter in Providence and having worked in local television.

Fang celebrates the four Boston Red Sox World Championships in the 21st Century, but continues to be a long-suffering Cleveland Browns fan.