All Times Eastern
Arena Football
Orlando Predators at Cleveland Gladiators — CBS Sports Network, 7 p.m.
Australian Rules Football
Richmond Tigers vs. Fremantle Dockers — Fox Soccer Plus, 11 p.m.
CFL
Montreal Alouettes at Calgary Stampeders — ESPN2, 7 p.m.
Edmonton Eskimos at BC Lions — ESPN3, 10 p.m.
Cycling
Tour de France
Stage 20: Annecy to Annecy-Semnoz — NBC Sports Network, 7:30 a.m.
Enhanced Coverage — NBC Sports Network, 8 p.m.
Golf
The Open Championship, Muirfield in Gullane, East Lothian, Scotland
Third Round — ESPN, 7 a.m.
LPGA Tour
Marathon Classic, Toledo, OH
Third Round — Golf Channel, 2 p.m.
American Century Championship, Lake Tahoe, NV
Second Round — NBC Sports Network, 3 p.m.
PGA Tour
Sanderson Farm Championship, Madison, MS
Third Round — Golf Channel, 4 p.m.
Live From Muirfield — Golf Channel, 7:30 p.m.
MLB
American League
New York Yankees at Boston — Fox, 4 p.m.
Baltimore at Texas — MLB Network, 8 p.m.
National League
Pittsburgh at Cincinnati — Fox, 4 p.m.
Chicago Cubs at Colorado — WGN America, 8 p.m.
Arizona at San Francisco — MLB Network, 9 p.m.
Interleague
Atlanta at Chicago White Sox — Fox, 4 p.m.
MLB Player Poll — Fox, 3 p.m.
MLB Tonight: Bonus Coverage — MLB Network, 3 p.m.
Fox Saturday Baseball Pregame Show– Fox, 3:30 p.m.
Quick Pitch — MLB Network, 6:30 p.m.
MLB Tonight — MLB Network, 7 p.m.
Baseball Tonight — ESPN, 10 p.m.
MLB Tonight — MLB Network, 11 p.m.
Baseball Tonight — ESPN2, midnight
Quick Pitch — MLB Network, midnight
MLL Lacrosse
Denver Outlaws at Rochester Rattlers — CBS Sports Network, 1 p.m.
New York Lizards at Charlotte Hounds — ESPN2, 4 p.m.
NBA
Summer League, Las Vegas, NV
Quarterfinals
Miami vs. Cleveland — NBA TV, 4 p.m.
Toronto vs. Phoenix — NBA TV, 6 p.m.
Charlotte vs. NBA D-League Select — NBA TV, 8 p.m.
Los Angeles Lakers vs. Golden State — NBA TV, 10 p.m.
Softball
National Pro Fastpitch
USSSA Pride at NY/NJ Comets — ESPN2, 2 p.m.
Soccer
CONCACAF Gold Cup
Quarterfinals, Atlanta, GA
Panama vs. Cuba — Univision, 3:15 p.m./Fox Soccer, 3:30 p.m.
Mexico vs. Trinidad & Tobago — Univision, 6:15/Fox Soccer, 6:30 p.m.
Gold Cup Match Day — Fox Soccer, 3 p.m. & 5:30 p.m.
Fútbol Central — Univision, 3 p.m. & 6 p.m.
International Club Friendly, Sydney, Australia
A League All-Stars vs. Manchester United — Fox Soccer, 5:30 a.m.
International Club Friendly, Jakarta, Indonesia
Indonesia vs. Liverpool — beIN Sport, 9:25 a.m.
Telekom Cup, Moenchengladbbach, Germany
Hamburg vs. Bayern Munich — beIN SPort, 12:25 p.m.
Swimming & Diving
FINA World Championships, Barcelona, Spain
Diving Finals — Universal Sports, 7 p.m. (same day coverage)
Synchronized Swimming Finals — Universal Sports, 8 p.m. (same day coverage)
Sports Talk
Ring of Fire: The Emile Griffith Story — ESPN Classic, 4:30 p.m.
Kassim the Dream — ESPN Classic, 6:15 p.m.
The Real Rocky — ESPN Classic, 8 p.m.
26 Years: The Dewey Bozella Story — ESPN Classic, 9 p.m.
Tennis
ATP Tour
German Open, Hamburg, Germany
Semifinals — Tennis Channel, 6 a.m. & 8:30 a.m.
WTA Tour
Swedish Open, Bastad, Sweden
Semifinals — Tennis Channel, 11 a.m. & 1 p.m. (same day coverage)
WTA Tour
Gastein Ladies, Bad Gastein, Austria
Semifinals — Tennis Channel, 3 p.m. & 5 p.m. (same day coverage)
World Team Tennis
Orange County Breakers at Texas Wild — Tennis Channel, 8:30 p.m.
ATP Tour
Colombia Open, Bogata, Colombia
Semifinals — Tennis Channel, 11:30 p.m. (same day coverage)