All Times Eastern
College Football
Week 5
Virginia at Miami (FL) — ESPN, 7:30 p.m.
Arkansas-Pine Bluff at Prairie View A&M — ESPNU, 7:30 p.m.
College Football Live — ESPN2, 4:30 p.m.
College Football Countdown — ESPN, 7 p.m.
SEC Inside: Georgia State at Auburn — SEC Network, 9 p.m.
The B1G Moment: Desmond Howard — Big Ten Network, 11 p.m.
College Soccer
Men’s
Oregon State vs. UCLA — Pac-12 Oregon/Pac-12 Los Angeles, 9 p.m.
Washington vs. San Diego State — Pac-12 Washington, 10 p.m.
Women’s
Colorado vs. Washington — Pac-12 Network/Pac-12 Mountain/Pac-12 Washington, 5 p.m.
Cal vs. Oregon — Pac-12 Network/Pac-12 Bay Area/Pac-12 Oregon, 7 p.m.
Wisconsin vs. Penn State — Big Ten Network, 8 p.m.
Stanford vs. Oregon State — Pac-12 Network/Pac-12 Bay Area, 9 p.m.
Arizona State vs. USC — Pac-12 Arizona, 9 p.m.
Utah vs. Washington State — Pac-12 Mountain, 9 p.m.
Arizona vs. UCLA — Pac-12 Network/Pac-12 Arizona/Pac-12 Los Angeles, 11 p.m.
College Volleyball
Women’s
Seattle at New Mexico State — Stadium College Sports Pacific, 8 p.m.
West Virginia at Texas — Longhorn Network, 9 p.m.
CONCACAF League
Round of 16
Leg 2, Estadio Ricardo Saprissa, San Juan de Tibás, Costa Rica
Deportivo Saprissa vs. Santa Lucía — FS2, 8 p.m.
Leg 2, Estadio Tiburcio Carías Andino, Tegucigalpa, Honduras
FC Motagua vs. Universitario — FS2/TUDN, 10 p.m.
Golf
European Tour
Alfred Dunhill Links Championship, Old Course St. Andrews, Carnoustie & Kingbarns, Scotland, United Kingdom
1st Round — Golf Channel, 8 a.m.
PGA Tour
Sanderson Farms Championship, Country Club of Jackson, Jackson, MS
1st Round — Golf Channel, 4 p.m.
Golf Central Pregame — Golf Channel, 3 p.m.
Golf Today — Golf Channel, 1 p.m.
Golf Central — Golf Channel, 7 p.m.
Horse Racing
America’s Day at the Races — FS2, 2:30 p.m.
Mixed Martial Arts
United Fight Alliance — Stadium, midnight
MLB
American League
Anaheim at Texas — Bally Sports West/Bally Sports Southwest, 2 p.m.
Boston at Baltimore — NESN/MASN, 7 p.m.
New York Yankees at Toronto — MLB Network/YES/Sportsnet, 7 p.m.
Tampa Bay at Houston — Bally Sports Sun/AT&T SportsNet Southwest, 7 p.m.
Detroit at Minnesota — Bally Sports Detroit/Bally Sports North, 7:30 p.m.
Cleveland at Kansas City — Bally Sports Great Lakes/Bally Sports Kansas City, 8 p.m.
National League
Milwaukee at St. Louis — MLB Network/Bally Sports Wisconsin/Bally Sports Midwest, 1:15 p.m.
Chicago Cubs at Pittsburgh — Marquee Sports Network/AT&T SportsNet Pittsburgh, 6:30 p.m.
Miami at New York Mets — Bally Sports Florida/WPIX, 7 p.m.
Philadelphia at Atlanta — MLB Network/NBC Sports Philadelphia/Bally Sports South, 7:20 p.m.
Arizona at San Francisco — Bally Sports Arizona/NBC Sports Bay Area, 9:45 p.m./MLB Network, 10:30 p.m. (joined in progress)
San Diego at Los Angeles Dodgers — Bally Sports San Diego/Spectrum SportsNet LA, 10 p.m./MLB Network, 10:30 p.m. (joined in progress)
MLB Central — MLB Network, 10 a.m.
The Rundown — MLB Network, 4 p.m.
Bettor’s Eye — MLB Network, 4:30 p.m.
MLB Tonight — MLB Network, 6 p.m.
Quick Pitch — MLB Network, 1 a.m. (Friday)
NASCAR
NASCAR Race Hub — FS1, 6 p.m.
Dale Jr. Download — NBCSN, 6 p.m.
NASCAR Race Hub: Best of Radioactive: Talladega — FS1, 7 p.m.
NBA
The Jump — ESPN, 3 p.m.
NFL
Thursday Night Football, Paul Brown Stadium, Cincinnati, OH
Jacksonville at Cincinnati — NFL Network, 8;20 p.m.
Good Morning Football — NFL Network, 7 a.m.
NFL Now — NFL Network, 1 p.m.
NFL Now — NFL Network, 2 p.m.
TNF First Look — NFL Network, 3 p.m.
NFL Live — ESPN, 4 p.m.
NFL Fantasy Live — NFL Network, 5 p.m.
NFL GameDay Kickoff — NFL Network, 6 p.m.
NFL GameDay Kickoff — NFL Network, 7:30 p.m.
Thursday Night Football Postgame Show — NFL Network, 11:30 p.m.
NHL Preseason
Philadelphia at Boston — TNT, 7:30 p.m.
San Jose at Anaheim — Bally Sports SoCal, 10 p.m.
Vegas at Los Angeles — TNT/KTNV, 10 p.m.
Soccer
UEFA Champions League Matchnight — CBS Sports Network, 10 a.m.
The Ligue 1 Show — beIN Sports, 5 p.m.
This Is Paris — beIN Sports, 5:30 p.m.
Life’s a Pitch — Fubo Sports Network, 6:30 p.m.
CONMEBOL World Cup Qualifiers Preview — Fubo Sports Network, 8 p.m.
Football Report — Fubo Sports Network, 9 p.m.
Tu Fútbol-Uruguay — Fubo Sports Network, 9:30 p.m.
Real Madrid Pass — Fubo Sports Network, 11 p.m.
Sports News & Talk
Packer and Durham — ACC Network, 7 a.m.
SportsCenter — ESPN, 7 a.m.
Get Up — ESPN, 8 a.m.
SportsCenter — ESPN2, 8 a.m.
SportsCenter — ESPN2, 9 a.m.
The Dan Patrick Show — Peacock, 9 a.m.
Sport Today — BBC World News, 9:45 a.m.
Sky Sports News — NBCSN, 11 a.m.
B1G Today — Big Ten Network, noon
SportsCenter — ESPN, noon
The Rich Eisen Show — Peacock, noon
SportsCenter — ESPN, 1 p.m.
This Just In — ESPN, 2 p.m.
The Paul Finebaum Show — SEC Network, 3 p.m.
Sport Today — BBC World News, 3:30 p.m.
Jalen & Jacoby — ESPN2, 4 p.m.
Around the Horn — ESPN, 5 p.m.
B1G Today — Big Ten Network, 5 p.m.
Pardon the Interruption — ESPN, 5:30 p.m.
Time to Schein — CBS Sports Network, 6 p.m.
SportsCenter — ESPN, 6 p.m.
Daily Wager — ESPN2, 6 p.m.
SportsCenter — ESPN2, 7 p.m.
All ACC — ACC Network, 8 p.m.
PTI 20 — ESPN2, 9 p.m.
Sport Today — BBC World News, 9:45 p.m.
SportsCenter at Night With Scott Van Pelt — ESPN, 10:30 p.m.
SportsCenter at Night — ESPN, midnight
Contacto Deportivo — Univision/TUDN, midnight
TMZ Sports — FS1, 3:30 a.m. (Friday)
Boomer and Gio — CBS Sports Network, 6 a.m. (Friday)
Keyshawn, JWill and Max — ESPN2/ESPNews, 6 a.m. (Friday)
Sport Today — BBC World News, 6:45 a.m. (Friday)
Tennis
ATP/WTA Tours
San Diego Open (ATP)/Chicago Fall Classic (WTA) — Tennis Channel, 11 a.m.
Center Court: Sofia Open (ATP)/Astana Open (WTA) — Tennis Channel, 6 a.m. (Friday)
UEFA Europa Conference League
Group Stage — Matchday 2
Group A, Vazgen Sargsyan Republican Stadium, Yerevan, Armenia
Alashkert vs. HJK — Paramount+, 12:45 p.m.
Group A, Wörthersee Stadion, Klagenfurt, Austria
LASK vs. Maccabi Tel-Aviv — Paramount+, 12:45 p.m.
Group B, KAA Gent Stadium, Ghent, Belgium
Gent vs. Anorthosis — Paramount+, 12:45 p.m.
Group B, Stadion FK Partizan, Belgrade, Serbia
Partizan vs. Flora — Paramount+, 12:45 p.m.
Group C, Natsionalen Stadion Vasil Levski, Sofia, Bulgaria
CSKA-Sofia vs. Bodø/Glimt — Paramount+, 12:45 p.m.
Group C, Zaporizhzhya City Stadium, Zaporizhia, Ukraine
Zorya Luhansk vs. AS Roma — Paramount+, 12:45 p.m.
Group D, AFAS Stadion, Alkmaar, Netherlands
AZ Alkmaar vs. Jablonec — Paramount+, 12:45 p.m.
Group D, Stadionul Dr. Constantin Rădulescu, – Cluj-Napoca, Romania
CFR Cluj vs. Randers — Paramount+, 12:45 p.m.
Group E, Olympiastadion, Berlin, Germany
1. FC Union Berlin vs. Maccabi Haifa — Paramount+, 3 p.m.
Group E, Stadion Feijenoord ‘De Kuip’, Rotterdam, Netherlands
Feyenoord vs. Slavia Praha — Paramount+, 3 p.m.
Group F, Parken Stadion, Copenhagen, Denmark
Copenhagen vs. Lincoln Red Imps — Paramount+, 3 p.m.
Group F, Stadio Toumba, Salonika, Greece
PAOK vs. Slovan Bratislava — Paramount+, 3 p.m.
Group G, Tottenham Hotspur Stadium, London, England, United Kingdom
Tottenham Hotspur vs. Mura — Paramount+, 3 p.m.
Group G, GelreDome, Arnhem, Netherlands
Vitesse vs. Stade Rennais — Paramount+, 3 p.m.
Group H, St. Jakob-Park, Basel, Switzerland
Basel vs. Kairat — Paramount+, 3 p.m.
Group H, GSP, Nicosia, Cyprus
AC Omonoia vs. Qarabag FK — Paramount+, 3 p.m.
UEFA Europa League
Group Stage — Matchday 2
Group B, Estadio de Anoeta, San Sebastian, Spain
Real Sociedad vs. AS Monaco — Galavisión, 12:30 p.m.
Group C, Stadio Diego Armando Maradona, Naples, Italy
Napoli vs. Spartak Moskva — TUDN, 12:30 p.m.
Group A, Groupama Stadium, Lyon, France
Olympique Lyonnais vs. Brøndby — Paramount+/TUDNxtra 4, 12:45 p.m.
Group A, Stadion Letná, Prague, Czech Republic
Sparta Praha vs. Rangers — Paramount+/TUDNxtra 6, 12:45 p.m.
Group B, Merkur-Arena, Graz, Styria, Austria
SK Sturm Graz vs. PSV Eindhoven — Paramount/TUDNxtra 2, 12:45 p.m.
Group C, The Marshall Józef Piłsudski’s Municipal Stadium of Legia Warsaw, Warsaw, Poland
Legia Warsaw vs. Leicester City — Paramount+/TUDNxtra 1, 12:45 p.m.
Group D, Bosuilstadion, Deurne, Belgium
Antwerp vs. Eintracht Frankfurt — Paramount+/TUDNxtra 3, 12:45 p.m.
Group D, Ülker Saracoğlu Stadium, Istanbul, Turkey
Fenerbahçe vs. Olympiacos — Paramount+/TUDNxtra 5, 12:45 p.m.
Group E, Stade Vélodrome, Marseille, France
Olympique de Marseille vs. Galatasaray — UniMâs/TUDN, 2:50 p.m.
Group G, Groupama Arena, Budapest, Hungary
Ferencváros vs. Real Betis — Galavisión, 2:50 p.m.
Group E, Stadio Olímpico, Rome, italy
SS Lazio vs. Lokomotiv Moskva — Paramount+/TUDNxtra 4, 3 p.m.
Group F, Estádio Municipal de Braga, Braga, Portugal
Braga vs. Midtjylland — Paramount+/TUDNxtra 3, 3 p.m.
Group F, Muvepharma Arena, Razgrad, Bulgaria
Ludogorets vs. FK Crvena zvezda — Paramount/TUDNxtra 6, 3 p.m.
Group G, Celtic Park, Glasgow, Scotland, United Kingdom
Celtic vs. Bayer 04 Leverkusen — Paramount+/TUDNxtra 1, 3 p.m.
Group H, Luminus Arena, Genk, Belgium
Genk vs. Dinamo Zagreb — Paramount+/TUDNxtra 5, 3 p.m.
Group H, London Stadium, London, England, United Kingdom
West Ham United vs. Rapid Wien — Paramount+/TUDNxtra 2, 3 p.m.
Fútbol Central — Galvisión/TUDN, noon
UEFA Europa League Today — CBS Sports Network, noon
The Golazo! Show — CBS Sports Network, 1 p.m.
UEFA Europa League Post Match Show — CBS Sports Network, 5 p.m.
Misión Europa — TUDN, 5 p.m.
WNBA Playoffs
Semifinals (Best of Five)
Game 2, Mohegan Sun Arena, Mohegan Sun Casino and Resort, Uncasville, CT
Chicago Sky at Connecticut Sun — ESPN2/Sportsnet 360, 8 p.m. (Chicago leads series 1-0)
Game 2, Michelob Ultra Arena, Mandalay Bay Resort and Casino, Las Vegas, NV
Phoenix Mercury at Las Vegas Aces — ESPN2/TSN5/NBA TV Canada, 10 p.m. (Las Vegas leads series 1-0)