All Times Eastern

Boxing
All Access: Davis vs. Santa Cruz — CBS Sports Network, 8 p.m.

College Football
Week 8
Arkansas State at Appalachian State — ESPN, 7:30 p.m.

College Football Live — ESPN2, 4:30 p.m.
College Football Countdown — ESPN, 7 p.m.

College Soccer
Women’s
Boston College vs. Syracuse — ACC Network, 7 p.m.

College Volleyball
Women’s
Clemson at Georgia Tech — ACC Network, 5 p.m.
Mississippi State at LSU — SEC Network Plus, 7 p.m.
Texas A&M at Mississippi — SEC Network, 7:30 p.m.
Florida at Auburn — ESPNU, 8 p.m.
Missouri at Alabama — SEC Network, 9:30 p.m.

CONCACAF League
Preliminary Round, Estádio Alejandro Morera Soto, Alajuela, Costa Rica
Liga Deportiva Alajuelense vs. Cibao FC — FS2/TUDNxtra, 6 p.m.

Preliminary Round, Estadio Cuscatlán, San Salvador, El Salvador
CD Municipal Limeño vs. Forge FC — FS2/TUDNxtra, 8 p.m.

Preliminary Round, Tiburcio Carías Andino, Tegucigalpa, Honduras
FC Motagua vs. Comunicaciones FC — FS2/TUDN, 10:30 p.m.

Cycling
Vuelta a España
Stage 3: Lodosa to La Laguna Negra-Vinuesa — Olympic Channel, 8:55 a.m.

Formula 1
Portugal Grand Prix, Autódromo Internacional do Algarve, Portimäo, Portugal
Practice 1 — ESPN2, 5:55 a.m. (Friday)

Formula 1: Welcome to the Weekend — ESPN2, 5:30 a.m. (Friday)

Golf
PGA Tour
ZOZO Championship at Sherwood, Sherwood Country Club, Thousand Oaks, CA
1st Round (Featured Groups) — PGA Tour Live, 12:45 p.m.
1st Round — Golf Channel, 5 p.m.

Golf Central Pregame — Golf Channel, 4 p.m.

LPGA Tour
LPGA Drive On Championship-Reynolds Lake Oconee, Reynolds Lake Oconee (Great Waters Course), Greensboro, GA
1st Round — Golf Channel, 1 p.m.

European Tour
Italian Open, Chervo Golf Club San Vigilio, Pozzolengo, Italy
2nd Round — Golf Channel, 6:30 a.m. (Friday)

Golf Central — Golf Channel, 8 p.m.

Horse Racing
America’s Day at the Races — FS2, 12:30 p.m.
America’s Day at the Races — Fox Sports Net/FS2, 2 p.m.

Mixed Martial Arts
UFC Main Event: Khabib vs. Porter (09/07/2019) — ESPN2, 8 p.m.
UFC 249: Ferguson vs. Gaethje (05/09/2020) — ESPN2, 9 p.m.
UFC 254 Countdown: Khabib vs. Gaethje — ESPN2, midnight

MLB
MLB Now — MLB Network, 4 p.m.
MLB Tonight — MLB Network, 6 p.m.

MLS
Week 20
Seattle Sounders vs. Portland Timbers — FS1, 10:30 p.m.

NASCAR
NASCAR Race Hub — FS1, 6 p.m.

NBA
The Jump — ESPN, 3 p.m.

NFL
Thursday Night Football, Lincoln Financial Field, Philadelphia, PA
For the best lines to win some money on this game, check out one of the bet apps in Ghana!
New York Giants at Philadelphia Eagles — Fox/NFL Network/Amazon, 8:20 p.m.

Good Morning Football — NFL Network, 7 a.m.
NFL Now — NFL Network, 1 p.m.
NFL Now — NFL Network, 2 p.m.
TNF First Look — NFL Network, 3 p.m.
NFL Live — ESPN, 4 p.m.
NFL Fantasy Live — NFL Network, 5 p.m.
NFL GameDay Kickoff — NFL Network, 6 p.m.
Fox NFL Thursday Pregame — Fox/NFL Network, 7:30 p.m.
Thursday Night Football Postgame Show — NFL Network, 11:20 p.m.
NFL Total Access — NFL Network, midnight

NHL
NHL Tonight — NHL Network, 6 p.m.

Soccer
La Liga Show — beIN Sports, 5 p.m.
The Ligue 1 Show — beIN Sports, 5:30 p.m.
Fútbol Club — TUDN, 7 p.m.

Sports News & Talk
Packer and Durham — ACC Network, 7 a.m.
Get Up — ESPN, 8 a.m.
SportsCenter — ESPN2, 8:30 a.m.
The Dan Patrick Show — Peacock/YouTube, 9 a.m.
The Dan Le Batard Show With Stugotz — ESPNews, 10 a.m.
Sky Sports News — NBCSN, 11 a.m.
BYU Sports Nation — BYUtv, noon
The Jim Rome Show — CBS Sports Network, noon
SportsCenter — ESPN, noon
Greeny — ESPNews, noon
The Rich Eisen Show — Peacock, noon
SportsCenter — ESPN, 1 p.m.
Jalen & Jacoby — ESPN, 2 p.m.
The Max Kellerman Show — ESPNews, 2 p.m.
Highly Questionable — ESPN, 2:30 p.m.
Tiki & Tierney — CBS Sports Network, 3 p.m.
The Paul Finebaum Show — SEC Network, 3 p.m.
Chiney & Golic, Jr. — ESPNews, 4 p.m.
Around the Horn — ESPN, 5 p.m.
Pardon the Interruption — ESPN, 5:30 p.m.
Time to Schein — CBS Sports Network, 6 p.m.
SportsCenter — ESPN, 6 p.m.
Daily Wager — ESPN2, 6 p.m.
SportsCenter — ESPN2, 7 p.m.
All ACC — ACC Network, 9 p.m.
SportsCenter at Night — ESPN, 10:30 p.m.
SportsCenter at Night With Scott Van Pelt — ESPN, midnight
Contacto Deportivo — Univision, midnight
Contacto Deportivo — TUDN/Univision, 12:30 a.m. (Friday)
Now or Never — ESPN2, 1 a.m. (Friday)
Boomer and Gio — CBS Sports Network, 6 a.m. (Friday)
Keyshawn, JWill and Zubin — ESPNews, 6 a.m. (Friday)

Tennis
Center Court: European Open (ATP)/bett1HULKS Championships (ATP)/Ostrava Open (WTA) — Tennis Channel, 6 a.m. (Thursday)

UEFA Europa League
Group Stage-Matchday 1
Group F, Stadion Rujevica, Rijeka, Croatia
HNK Rijeka vs. Real Sociedad — Galavisión, 12:55 p.m.

Group B, Allianz Stadion, Hütteldorf, Austria
SK Rapid Wein vs. Arsenal — TUDN, 12:55 p.m.

Group F, Stadio San Paolo, Naples, Italy
SSC Napoli vs. AZ Alkmaar — UniMäs, 12:55 p.m.

Group A, Natsionalen Stadion Vasil Levski, Sofia, Bulgaria
CSKA-Sofia vs. CFR 1907 Cluj — CBS All Access/TUDNxtra, 12:55 p.m.

Group A, Stadion Wankdorf, Berne, Switzerland
BSC Young Boys vs. AS Roma — CBS All Access/TUDNxtra, 12:55 p.m.

Group B, Tallaght Stadium, Dublin, Ireland
Dundalk FC vs. Molde FK — CBS All Access/TUDNxtra, 12:55 p.m.

Group C, BayArena, Leverkusen, Germany
Bayer 04 Leverkusen vs. OGC Nice — CBS All Access/TUDNxtra, 12:55 p.m.

Group C, Ha Moshava Stadium, Petah Tikva, Israel
Hapoel Beer-Sheva vs. SK Slavia Praha — CBS All Access/TUDNxtra, 12:55 p.m.

Group D, Stadion Poznań, Poznań, Poland
KKS Lech Poznań vs. SL Benfica — CBS All Access/TUDNxtra, 12:55 p.m.

Group E, Stadio Toumba, Salonika, Greece
PAOK FC vs. Omonoia — CBS All Access/TUDNxtra, 12:55 p.m.

Group E, Philips Stadion, Eindhoven, Netherlands
PSV Eindhoven vs. Granada — CBS All Access/TUDNxtra, 12:55 p.m.

Group I, Estadio de la Cerámica, Villarreal, Spain
Villarreal CF vs. Sivasspor — Galavisión, 2:50 p.m.

Group H, Celtic Park, Glascow, Scotland, United Kingdom
Celtic FC vs. AC Milan — TUDN, 2:50 p.m.

Group J, Tottenham Hotspur Stadium, London, England, United Kingdom
Tottenham Hotspur vs. LASK — UniMäs, 2:50 p.m.

Group G, King Power Stadium, Leicester, England, United Kingdom
Leicester City vs. FC Zorya Luhansk — CBS All Access/TUDNxtra, 2:50 p.m.

Group G, Estádio Municipal de Braga, Braga, Portugal
SC Braga vs. AEK Athens FC — CBS All Access/TUDNxtra, 2:50 p.m.

Group H, Stadion Letná, Prague, Czech Republic
AC Sparta Praha vs. LOSC Lille — CBS All Access/TUDNxtra, 2:50 p.m.

Group I, Bloomfield Stadium, Tel Aviv, Israel
Maccabi Tel-Aviv vs. Qarabag — CBS All Access/TUDNxtra, 2:50 p.m.

Group J, Huvepharma Arena, Razgrad, Bulgaria
PFC Ludogorets 1945 vs. Royal Antwerp FCX — CBS All Access/TUDNxtra, 2:50 p.m.

Group K, Stadion Maksimir, Zagreb, Croatia
Dinamo Zagreb vs. Feyenoord — CBS All Access/TUDNxtra, 2:50 p.m.

Group K, Wörthersee Stadion, Klagenfurt, Austria
Wolfsburger AC vs. CSKA Moskva — CBS All Access/TUDNxtra, 2:50 p.m.

Group L, Stadion u Nisy, Liberec, Czech Republic
FC Slovan Liberec vs. KAA Gent — CBS All Access/TUNxtra, 2:50 p.m.

Group L, PreZero Arena, Sinsheim, Germany
TSG 1899 Hoffeinheim vs. FK Crvena zveda — CBS All Access/TUDNxtra, 2:50 p.m.

Fútbol Central — Galavisión/UniMás./TUDN, noon
Misión Europa — TUDN, 5 p.m.

About Ken Fang

Ken has been covering the sports media in earnest at his own site, Fang's Bites since May 2007 and at Awful Announcing since March 2013.

He provides a unique perspective having been an award-winning radio news reporter in Providence and having worked in local television.

Fang celebrates the four Boston Red Sox World Championships in the 21st Century, but continues to be a long-suffering Cleveland Browns fan.