All Times Eastern

Boxing
Inside Boxing Live With Dan Canobbio — Fubo Sports Network, 4 p.m.

Canadian Football League
Week 15
Hamilton Tiger-Cats at Toronto Argonauts — TSN1/TSN5/ESPN+, 7:30 p.m.
Calgary Stampeders at BC Lions — TSN1/TSN4/TSN5/ESPN+, 10:30 p.m.

CFL on TSN Pregame — TSN1, 7 p.m.

College Basketball
Men’s
Asheville Championship

Semifinals, Harrah’s Cherokee Center, Asheville, NC
Western Kentucky vs. Minnesota — ESPNU, 6:30 p.m.
Princeton vs. South Carolina — ESPNews, 9 p.m.

Veterans Classic
Alumni Hall, Naval Academy, Annapolis, MD
Richmond vs. Utah State — CBS Sports Network, 6 p.m.
Virginia Tech vs. Navy — CBS Sports Network, 8:30 p.m.

Morris College at The Citadel — ESPN+, noon
Western New England at Quinnipiac — ESPN3, 4 p.m.
Northeastern at Georgia State — ESPN+, 4 p.m.
Maine-Farmington at Maine — ESPN3, 5 p.m.
Eastern Washington at Cal-Davis — ESPN+, 5 p.m.
Gordon at Boston University — ESPN+, 5 p.m.
North Dakota State at Cal Poly — ESPN+, 5 p.m.
Fairleigh Dickinson at Drexel — FloSports, 5 p.m.
Illinois State at Eastern Michigan — ESPN3, 6 p.m.
Bryant at URI — ESPN+, 6 p.m.
Western Michigan at Michigan State — Big Ten Network, 6:30 p.m.
Minnesota at Western Kentucky — ESPNU, 6:30 p.m.
East Tennessee State at Appalachian State — ESPN+, 6:30 p.m.
Kent State at Xavier — FS1, 6:30 p.m.
Central Arkansas at Butler — FS2, 6:30 p.m.
Army at Duke — ACC Network, 7 p.m.
Furman at Louisville — ACC Network Extra, 7 p.m.
Holy Cross at Boston College — ACC Network Extra, 7 p.m.
Radford at Virginia — ACC Network Extra, 7 p.m.
Wofford at Clemson — ACC Network Extra, 7 p.m.
Niagara at Ohio State — B1G+, 7 p.m.
Northern Illinois at Indiana — B1G+, 7 p.m.
Coppin State at Rider — ESPN3, 7 p.m.
Fordham at Manhattan — ESPN3, 7 p.m.
Canisius at East Carolina — ESPN+, 7 p.m.
Marist at Columbia — ESPN+, 7 p.m.
North Carolina-Greensboro at Northern Kentucky — ESPN+, 7 p.m.
Penn at George Mason — ESPN+, 7 p.m.
Virginia Military Institute at Presbyterian — ESPN+, 7 p.m.
Virginia University of Lynchburg at Longwood — ESPN+, 7 p.m.
Wright State at Marshall — ESPN+, 7 p.m.
American at William & Mary — FloSports, 7 p.m.
Guilford at North Carolina-Wilmington — FloSports, 7 p.m.
Randolph at Elon — FloSports, 7 p.m.
Robert Morris at Kentucky — SEC Network, 7 p.m.
Charleston Southern at Mississippi — SEC Network Plus, 7 p.m.
Morehead State at UAB — Stadium, 7 p.m.
Stetson at Georgia Tech — ACC Network Extra, 7:30 p.m.
Western Carolina at Wake Forest — ACC Network Extra, 7:30 p.m.
Champion Christian at Arkansas-Little Rock — ESPN+, 7:30 p.m.
Cornell at Lafayette — ESPN+, 7:30 p.m.
Jackson State at Louisiana Tech — ESPN+, 7:30 p.m.
Lipscomb at College of Charleston — FloSports, 7:30 p.m.
Texas-San Antonio at Oklahoma — Bally Sports, 8 p.m.
Eastern Illinois at St. Louis — Bally Sports Midwest/ESPN+, 8 p.m.
High Point at Northeastern — B1G+, 8 p.m.
Missouri-Kansas City at Iowa — B1G+, 8 p.m.
Wisconsin-Green Bay at Wisconsin — B1G+, 8 p.m.
Antelope Valley at Utah Valley — ESPN+, 8 p.m.
Austin Peay at Southern Illinois — ESPN+, 8 p.m.
Grambling State at Texas Tech — ESPN+, 8 p.m.
Oakland at Oklahoma State — ESPN+, 8 p.m.
Oregon State at Iowa State — ESPN+, 8 p.m.
Rice at Houston — ESPN+, 8 p.m.
Southern Illinois-Edwardsville at Chicago State — ESPN+, 8 p.m.
Southeastern Baptist at Southeastern Louisiana — ESPN+, 8 p.m.
Tarleton State at Kansas — ESPN+, 8 p.m.
UMass at Yale — ESPN+, 8 p.m.
Abilene Christian at Texas A&M — SEC Network Plus, 8 p.m.
Louisiana-Monroe at Auburn — SEC Network Plus, 8 p.m.
South Dakota State at Alabama — SEC Network Plus, 8 p.m.
Texas State at LSU — SEC Network Plus, 8 p.m.
Indiana State at Purdue — Big Ten Network, 8:30 p.m.
Sam Houston at Nebraska — B1G+, 8:30 p.m.
Pittsburgh at West Virginia — ESPNU, 8:30 p.m.
Incarnate Word at Baylor — ESPN+, 8:30 p.m.
New Hampshire at Marquette — FS2, 8:30 p.m.
Arkansas-Pine Bluff at Colorado State — Mountain West Network, 8:30 p.m.
Brown at North Carolina — ACC Network, 9 p.m.
Arkansas State at Illinois — B1G+, 9 p.m.
San Diego State at BYU — BYUtv, 9 p.m.
George Fox at Idaho — ESPN+, 9 p.m.
North Florida at Grand Canyon — ESPN+, 9 p.m.
Southern Utah at Dixie State — ESPN+, 9 p.m.
Texas-Rio Grande Valley at Arizona — Pac-12 Network/Pac-12 Arizona, 9 p.m.
Long Island University at Fresno State — Mountain West Network, 10 p.m.
San Diego at Nevada — Mountain West Network, 10 p.m.
Seattle at Washington State — Pac-12 Washington, 10 p.m.
Evergreen State at Portland State — ESPN+, 10:30 p.m.
Stanford at Santa Clara — CBS Sports Network, 11 p.m.
SMU at Oregon — Pac-12 Network/Pac-12 Oregon, 11 p.m,
Villanova at UCLA — ESPN2, 11:30 p.m.

Nothing But Net — ACC Network, 6 p.m.
Inside College Basketball — CBS Sports Network, 8 p.m.
Inside College Basketball — CBS Sports Network, 10:30 p.m.
Nothing But Net — ACC Network, 11 p.m.
Inside College Basketball — CBS Sports Network, 1 a.m. (Saturday)

Women’s
Tennessee State at Georgia State — ESPN+, 10 a.m.
George Mason at Loyola (MD) — ESPN+, 11:30 a.m.
Niagara at Oakland — ESPN+, noon
Stony Brook at Longwood — ESPN+, noon
Arkansas-Pine Bluff at Arkansas — SEC Network Plus, 1 p.m.
Harvard at UMass — ESPN+, 12:05 p.m.
Cornell at Wake Forest — ACC Network Extra, 4 p.m.
Louisville at Arizona — ESPNU, 4:30 p.m.
Dixie State at Portland State — ESPN+, 5 p.m.
Pikeville at Austin Peay — ESPN+, 5 p.m.
Northeastern at Yale — ESPN+, 5:30 p.m.
Lafayette at Pittsburgh — ACC Network Extra, 6 p.m.
Middle Tennessee at Virginia Commonwealth — ESPN+, 6 p.m.
Temple at Florida Gulf Coast — ESPN+, 6 p.m.
Tennessee at Central Florida — ESPN+, 6 p.m.
Wofford at North Carolina State — ACC Network Extra, 7 p.m.
Villanova at Maryland — B1G+, 7 p.m.
Bellarmine at Cincinnati — ESPN+, 7 p.m.
Columbia at Davidson — ESPN+, 7 p.m.
Duke at Dayton — ESPN+, 7 p.m.
East Carolina at High Point — ESPN+, 7 p.m.
North Carolina-Asheville at Western Carolina — ESPN+, 7 p.m.
Presbyterian at Furman — ESPN+, 7 p.m.
St. Peter’s at Lehigh — ESPN+, 7 p.m.
Tennessee-Martin at Kansas State — ESPN+, 7 p.m.
South Carolina vs. South Dakota (at Sanford Pentagon, Sioux Falls, SD) — SEC Network Plus, 7 p.m.
South Dakota State at Mississippi State — SEC Network Plus, 7 p.m.
Houston at Stephen F. Austin — ESPN+, 7:30 p.m.
Northern Colorado at Colorado State — Mountain West Network, 7:30 p.m.
Howard Payne at Lamar — ESPN+, 8 p.m.
Merrimack at URI — ESPN+, 8 p.m.
Arkansas-Little Rock at Vanderbilt — SEC Network Plus, 8 p.m.
Northern New Mexico at New Mexico — Mountain West Network, 9 p.m.

College Football
Week 11
Cincinnati at South Florida — ESPN2, 6 p.m.
Wyoming at Boise State — FS1, 9 p.m.

College Football Live — ESPN2, 5:30 p.m.

College Hockey
Men’s
Vermont at New Hampshire — NESN, 7 p.m.
Northeastern at UMass-Lowell — NESNplus, 7 p.m.
Wisconsin at Notre Dame — NBCSN, 7:30 p.m.

CONCACAF World Cup Qualifiers
Matchweek 7
Third Round, Estadio Olímpico Metropolitano, San Pedro Sula, Honduras
Honduras vs. Panama — Universo, 8 p.m.

Third Round, TQL Stadium, Cincinnati, OH
United States vs. Mexico — Univision/TUDN, 8:30 p,m.//ESPN2, 9 p.m.

Third Round, Commonwealth Stadium, Edmonton, Alberta, Canada
Canada vs. Costa Rica — Paramount+, 9 p.m.

Third Round, Estadio Cuscatlán, San Salvador, El Salvador
El Salvador vs. Jamaica — Universo, 10 p.m.

Fútbol Central — Univision/TUDN, 8 p.m.
CONCACAF Pre-Match Show — Paramount+, 8:30 p.m.
CONCACAF Post-Match Show — Paramount+, 11 p.m.

CONMEBOL World Cup Qualifiers
Matchday 13
Estadio Campeón del Siglo, Montevideo, Uruguay
Uruguay vs. Argentina — Fubo Sports Network 2, 5:50 p.m.

Formula 1
Grand Prix of Brazil, Autódromo José Carlos Pace, Sāo Paulo, SP, Brazil
Practice 1 — ESPN2, 10:25 a.m.
Qualifying — ESPNU, 1:55 p.m.

Golf
LPGA Tour
Pelican Women’s Championship, Pelican Golf Club, Belleair, FL
2nd Round — Golf Channel, 10 a.m.

PGA Tour
Houston Open, Memorial Park Golf Course, Houston, TX
2nd Round — Golf Channel, 1 p.m.

PGA Tour Champions
Charles Schwab Championship, Phoenix Country Club, Phoenix, AZ
2nd Round — Golf Channel, 4 p.m.

The R&A/Asia Pacific Golf Confederation/The Masters
Women’s Amateur Asia-Pacific Championship, Abu Dhabi Golf Club, Abu Dhabi, United Arab Emirates
Final Round — Golf Channel, 1 a.m. (Saturday)

European Tour
AVIV Dubai Championship, Fire Course, Jumeirah Golf Estates, Dubai, United Arab Emirates
3rd Round — Golf Channel, 5 a.m. (Saturday)

Golf Central — Golf Channel, 6:30 p.m.

Horse Racing
America’s Day at the Races — FS2, noon

Mixed Martial Arts
Bellator 271
Cyborg vs. Kavanaugh, Hard Rock Live, Hollywood, FL
Main Card — Showtime, 10 p.m.

Combate Global
USA vs. Mexico, Univision Studios, Miami, FL
Lightweight Tournament — Paramount+, 10 p.m.//Univision/TUDN, 11 p.m.

Pre-Fight Show — Paramount+, 9:30 p.m.

UFC Live: Holloway vs. Rodriguez — ESPN2, 5 p.m.
M-1 Global Stars of MMA: Legends of Russia II — Fubo Sports Network, 10 p.m.

MLB
Hot Stove — MLB Network, 9 a.m.
MLB Now — MLB Network, 2 pm.
2021 Platinum Glove and Team Defensive Awards — MLB Network, 6 p.m.
MLB Tonight — MLB Network, 7 p.m.

NASCAR
NASCAR Race Hub — FS1, 5:30 p.m.

NBA
New York at Charlotte — MSG Network/Bally Sports Southeast, 7 p.m.
Detroit at Cleveland — Bally Sports Detroit/Bally Sports Ohio, 7:30 p.m.
Milwaukee at Boston — ESPN/Bally Sports Wisconsin/NBC Sports Boston, 7:30 p.m.
Brooklyn at New Orleans — YES/Bally Sports New Orleans, 8 p.m.
Phoenix at Memphis — Bally Sports Arizona/Bally Sports Southeast, 8 p.m.
Portland at Houston — Root Sports/AT&T SportsNet Southwest, 8 p.m.
Sacramento at Oklahoma City — NBC Sports California/Bally Sports Oklahoma, 8 p.m.
Dallas at San Antonio — Bally Sports Southwest/Bally Sports Southwest, 8:30 p.m.
Atlanta at Denver — Bally Sports Southeast/Altitude, 9 p.m.
Chicago at Golden State — ESPN/NBC Sports Bay Area, 10 p.m.
Minnesota at Los Angeles Lakers — Bally Sports North/Spectrum SportsNet, 10:30 p.m.

NBA Today — ESPN, 3 p.m.
NBA Countdown — ESPN, 7 p.m.
NBA GameTime Live — NBA TV, 7 p.m.
NBA GameTime Live — NBA TV, 11 p.m.
#Handles — NBA TV, 1 a.m. (Saturday)
NBA GameTime — NBA TV, 1:30 a.m. (Saturday)

NFL
Good Morning Football — NFL Network, 7 a.m.
NFL Now — NFL Network, 1 p.m.
NFL Now — NFL Network, 2 p.m.
NFL Live — ESPN, 4 p.m.
NFL Fantasy Live — NFL Network, 6 p.m.
NFL Total Access — NFL Network, 7 p.m.
NFL GameDay View — NFL Network, 8 p.m.

NHL
Calgary at Toronto — Sportsnet West/TSN4, 7 p.m.
Edmonton at Buffalo — ESPN+/Hulu/Sportsnet One, 7 p.m.
Philadelphia at Carolina — NBC Sports Philadelphia/Bally Sports South, 7 p.m.
Washington at Columbus — NBC Sports Washington/Bally Sports Ohio, 7 p.m.
Arizona at Chicago — ESPN+/Hulu, 8:30 p.m.

NHL Now — NHL Network, 4 p.m.
NHL Tonight — NHL Network, 6 p.m.
Hockey Central — Sportsnet/Sportsnet One, 6:30 p.m.
NHL’s Best — Sportsnet (East/Ontario/Pacific), 7 p.m.
On the Fly — NHL Network, 10 p.m.

Soccer
Línea de Cuatro — TUDN, 6 p.m.
ESPN FC — ESPN+, 8 p.m.

Sports News & Talk
Packer and Durham — ACC Network, 7 a.m.
SportsCenter — ESPN, 7 a.m.
Get Up — ESPN, 8 a.m.
SportsCenter — ESPN2, 8 a.m.
SEC This Morning — SEC Network, 8 a.m.
SportsCenter — ESPN2, 9 a.m.
The Dan Patrick Show — Peacock, 9 a.m.
Sport Today — BBC World News, 9:45 a.m.
SportsCenter — ESPN2, 10 a.m.
Sky Sports News — NBCSN, 11 a.m.
B1G Today — Big Ten Network, noon
The Jim Rome Show — CBS Sports Network, noon
SportsCenter — ESPN, noon
The Rich Eisen Show — Peacock, noon
SportsCenter — ESPN, 1 p.m.
This Just In — ESPN, 2 p.m.
Tiki & Tierney — CBS Sports Network, 3 p.m.
The Paul Finebaum Show — SEC Network, 3 p.m.
Sport Today — BBC World News, 3:30 p.m.
Around the Horn — ESPN, 5 p.m.
Pardon the Interruption — ESPN, 5:30 p.m.
B1G Today — Big Ten Network, 5:30 p.m.
SportsCenter — ESPN, 6 p.m.
SEC Now — SEC Network, 9 p.m.
The B1G Show — Big Ten Network, 10:30 p.m.
SportsCenter at Night With Scott Van Pelt — ESPN, 10:30 p.m.
B1G Today — Big Ten Network, 11 p.m.
SportsCenter at Night — ESPN, 12:35 a.m. (Saturday)
TMZ Sports — FS1, 2 a.m. (Saturday)
TMZ Sports Weekend — FS1, 2:30 a.m. (Saturday)

Tennis
Center Court: Next Gen ATP Finals/Stockholm Open (ATP)/Linz Open (WTA)/WTA Finals — Tennis Channel, noon

WTA Tour
WTA Finals, Estadio Tenis Akron, Guadalajara, Jalisco, Mexico
Round Robin — Tennis Channel, 8:30 p.m.

Tennis Channel Live — Tennis Channel, 8 p.m.

UEFA World Cup Qualifying
Group Stage — Matchday 9
Group F, Stadionul Zimbru, Chisinau, Moldova
Moldova vs. Scotland — TUDN, 11:50 a.m.

Group C, Stadio Olímpico, Rome, Italy
Italy vs. Switzerland — ESPN2/TUDN, 2:30 p.m.

Group C, National Football Stadium at Windsor Park, Belfast, Northern Ireland
Northern Ireland vs. Lithuania — ESPN+/TUDNxtra, 2:30 p.m.

Group F, Wörthersee Stadion, Klagenfurt, Austria
Austria vs. Israel — ESPN+/TUDNxtra, 2:30 p.m.

Group F, Parken Stadium, Copenhagen, Denmark
Denmark vs. Faroe Islands — ESPN+/TUDNxtra, 2:30 p.m.

Group I, Estadi Nacional, Andorra la Vella, Andorra
Andorra vs. Poland — ESPN+/TUDNxtra, 2:30 p.m.

Group I, Wembley Stadium, London, England, United Kingdom
England vs. Albania — ESPN+/TUDNxtra, 2:30 p.m.

Group I, Puskás Aréna, Budapest, Hungary
Hungary vs. San Marino — ESPN+/TUDNxtra, 2:30 p.m.

Fútbol Central — TUDN, 2 p.m.
Misión Europa — TUDN, 5 p.m.

About Ken Fang

Ken has been covering the sports media in earnest at his own site, Fang's Bites since May 2007 and at Awful Announcing since March 2013.

He provides a unique perspective having been an award-winning radio news reporter in Providence and having worked in local television.

Fang celebrates the four Boston Red Sox World Championships in the 21st Century, but continues to be a long-suffering Cleveland Browns fan.