All Times Eastern

CONCACAF Nations League
Group Stage
League B: Group D, Stade Municipal Dr. Edmard Lama, Cayenne, French Guiana
French Guiana vs. Belize — Paramount+, 3 p.m.

League C: Group A, Stadion Rignaal Jean Francisca, Willemstad, Curaçao
Bonaire vs. U.S. Virgin Islands — Paramount+, 4 p.m.

League C: Group A, TCIFA National Academy, Providenciales, Turks & Caicos Islands
Turks & Caicos Islands vs. Sint Maarten — Paramount+, 4:30 p.m.

League B: Group B, National Sports Centre, Hamilton, Bermuda
Bermuda vs. Montserrat — Paramount+, 6 p.m.

League B: Group B, Estadio Olímpico Félix Sanchez, Santo Domingo, Haiti
Haiti vs. Guyana — Paramount+, 6 p.m.

League A: Group A, National Stadium, Kingston, Jamaica
Jamaica vs. Mexico — Univision/TUDN, 8 p.m.

Fútbol central — Univision/TUDN, 7 p.m.

League A: Group D, Estadio Cuscatlán, San Salvador, El Salvador
El Salvador vs. United States — FS1/Univision/TUDN, 10 p.m.

CONCACAF Nations League Pregame — FS1, 9:30 p.m.

FIFA World Cup Qualifying
CONCACAF vs. OFC
Intercontinental Playoff, Ahmad bin Ali Stadium, Al Ryyan, Qatar

Costa Rica vs. New Zealand — FS2/Telemundo/Universo, 2 p.m.

Golf
Live From the U.S. Open — Golf Channel, 9 a.m.
U.S. Open Golf Highlights: 2021 U.S. Open: Jon Rahm at Torrey Pines Golf Course — Golf Channel, 5 p.m.
PGA Tour: The CUT — Golf Channel, 6 p.m.
The Founder: Life on the APGA — CBS Sports Network, 6:30 p.m.
PGA Tour Champions Learning Center — Golf Channel,  6:30 p.m.
Up & Down: Life on the APGA Tour — CBS Sports Network, 7 p.m.
Live From the U.S. Open — Golf Channel, 7 p.m.

Mixed Martial Arts
PFL 2022 Best Highlights — ESPN2, 12:30 a.m. (Wednesday)

MLB
American League
Baltimore at Toronto — MASN2/Sportsnet, 7 p.m.
Chicago White Sox at Detroit — MLB Network/NBC Sports Chicago/Bally Sports Detroit, 7 p.m.
Oakland at Boston — NBC Sports California/NESN, 7 p.m.
Tampa Bay at New York Yankees — TBS/Bally Sports Sun/YES, 7 p.m.
Houston at Texas — AT&T SportsNet Southwest/Bally Sports Southwest, 8 p.m.
Minnesota at Seattle — Bally Sports North/Root Sports, 10 p.m.

National League
Pittsburgh at St. Louis — AT&T SportsNet Pittsburgh/Bally Sports Midwest, 1:15 p.m.
Atlanta at Washington — MLB Network/Bally Sports South/MASN, 7 p.m.
Miami at Philadelphia — Bally Sports Florida/NBC Sports Philadelphia, 7 p.m.
Milwaukee at New York Mets — Bally Sports Wisconsin/SNY, 7 p.m.
Pittsburgh at St. Louis — AT&T SportsNet Pittsburgh/Bally Sports Midwest, 7:45 p.m.
San Diego at Chicago Cubs — Bally Sports San Diego/Marquee Sports Network, 8 p.m.
Cincinnati at Arizona — Bally Sports Ohio/Bally Sports Arizona, 9:30 p.m.

Interleague
Cleveland at Colorado — Bally Sports Great Lakes/AT&T SportsNet Rocky Mountain, 8:30 p.m.
Kansas City at San Francisco — Bally Sports Kansas City/NBC Sports Bay Area, 9:30 p.m.
Anaheim at Los Angeles Dodgers — TBS/Bally Sports West/Spectrum SportsNet LA, 10 p.m.

MLB Central — MLB Network, 9 a.m.
MLB Now — MLB Network, 2 p.m.
Off Base — MLB Network, 3 p.m.
Pregame Spread — MLB Network, 5 p.m.
MLB Tonight — MLB Network, 6 p.m.
Blue Jays Central — Sportsnet, 6:30 p.m.
MLB on TBS Leadoff — TBS, 7 p.m.
MLB Tonight — MLB Network, 10 p.m.
Quick Pitch — MLB Network, 1 a.m. (Wednesday)
MLB on TBS Closer — TBS, 1 a.m. (Wednesday)

MLS
Seattle Sounders vs. Vancouver Whitecaps — KZJO/TSN1, 10:30 p.m.

NASCAR
NASCAR Race Hub — FS1, 6 p.m.
The Nascarcade — FS1, 7 p.m.

NBA
NBA Today — ESPN, 3 p.m.
NBA GameTime — NBA TV, 7 p.m.
NBA Finals Film Room: 2022 NBA Finals, Game 5 — NBA TV, 9 p.m.

NFL
Good Morning Football — NFL Network, 7 a.m.
NFL Live — ESPN, 4 p.m.
NFL Total Access — NFL Network, 8 p.m.

NHL
NHL Tonight: Stanley Cup Final Media Day — NHL Network, 1:30 p.m.
The Point — ESPN2, 5 p.m.
NHL Tonight: Stanley Cup Final Media Day Recap — NHL Network, 5 p.m.
NHL Tonight: How They Got There – Tampa Bay Lightning — NHL Network, 7 p.m.
NHL Tonight: How They Got There – Colorado Avalanche — NHL Network, 8 p.m.

Soccer
Línea de cuatro — TUDN, 3 p.m.
Misión Europa — TUDN, 6 p.m.
ESPN FC — ESPN+, 8 p.m.

Sports News & Talk
Packer and Durham — ACC Network, 7 a.m.
SportsCenter — ESPN, 7 a.m.
Get Up — ESPN, 8 a.m.
SportsCenter — ESPN2, 8 a.m.
SportsCenter — ESPN2, 9 a.m.
The Dan Patrick Show — Peacock, 9 a.m.
Sport Today — BBC World News, 9:45 p.m.
The Jim Rome Show — CBS Sports Network, noon
SportsCenter — ESPN2, noon
The Rich Eisen Show — Peacock, noon
Live on the Line — Stadium, noon
SportsCenter — ESPN2, 1 p.m.
This Just In — ESPN2, 2 p.m.
Maggie and Perloff — CBS Sports Network, 3 p.m.
The Paul Finebaum Show — SEC Network, 3 p.m.
Sport Today — BBC World News, 3:30 p.m.
Jalen & Jacoby — ESPN2, 4 p.m.
Contacto deportivo — TUDN, 4 p.m.
Around the Horn — ESPN, 5 p.m.
Pardon the Interruption — ESPN, 5:30 p.m.
Time to Schein — CBS Sports Network, 6 p.m.
SportsCenter — ESPN, 6 p.m.
Daily Wager — ESPN2, 6 p.m.
Authentic ACC — ACC Network, 7 p.m.
The Rising: Muhammad Ali — Stadium, 7 p.m.
Banner Year: The Story of Mississippi State’s First National Title — SEC Network, 7 p.m.
The Rising: Hank Aaron — Stadium, 7:30 p.m.
W. Studios Fifty/50 Shorts: Let Noor Run & Girls Got Game — ESPN2, 9 p.m.
Sport Today — BBC World News, 9:45 p.m.
SportsCenter at Night With Scott Van Pelt — ESPN, 11 p.m.
W. Studios Fifty/50 Shorts:The Rule of Sedona Price & Home Field — ESPN2, 11:30 p.m.
W. Studios Fifty/50 Shorts: Make a Splash — ESPN2, midnight
TMZ Sports — FS2, midnight
SportsCenter at Night — ESPN, midnight
Contacto deportivo — Univision/TUDN, midnight
Nine for IX: Let Them Wear Towels — ESPNU, 1:30 a.m. (Wednesday)
Boomer and Gio — CBS Sports Network, 6 a.m. (Wednesday)
Keyshawn, JWill and Max — ESPN2/ESPNews, 6 a.m. (Wednesday)
Sport Today — BBC World News, 6:45 a.m. (Wednesday)

Tennis
Center Court Live: Cinch Championships (ATP)/Terra Wortmann Open (ATP)/Bett1Open (WTA)/Rothesay Classic Birmingham (WTA) — Tennis Channel, 5 a.m. (Wednesday)

UEFA Nations League
Group Stage — Matchday 4
League B: Group 1, Republican Stadium after Vazgen Sargsyan, Yerevan, Armenia
Armenia vs. Scotland — FS2, 11:50 a.m.

League D: Group 1, Stadionul Zimbru, Chisinau, Moldova
Moldova vs. Andorra — Fubo Sports Network, 11:50 a.m.

League A: Group 3, Borussia-Park, Mönchengladbach, Germany
Germany vs. Italy — FS1, 2:30 p.m.

League A: Group 3, Molineux Stadium, Wolverhampton, England, United Kingdom
England vs. Hungary — Fubo Sports Network, 2:35 p.m.

League B: Group 3, Stadion Bilino polje. Zenica, Bosnia and Herzegovina
Bosnia and Herzegovina vs. Finland — Fubo Sports Network 2, 2:35 p.m.

League B: Group 3, Giulesti Stadium, Bucharest, Romania
Romania vs. Montenegro — Fubo Sports Network 3, 2:35 p.m .

League C: Group 1, Stade de Luxembourg, Gasperich, Luxembourg
Luxembourg vs. Faroe Islands — Fubo Sports Network 4, 2:35 p.m.

League C: Group 1, Gürsel Aksel Stadium, Izmir, Turkey
Turkey vs. Lithuania — Fubo Sports Network 5, 2:35 p.m.

About Ken Fang

Ken has been covering the sports media in earnest at his own site, Fang's Bites since May 2007 and at Awful Announcing since March 2013.

He provides a unique perspective having been an award-winning radio news reporter in Providence and having worked in local television.

Fang celebrates the four Boston Red Sox World Championships in the 21st Century, but continues to be a long-suffering Cleveland Browns fan.