All Times Eastern

College Baseball
BYU at Texas — Longhorn Network, 7:30 p.m.

College Basketball
Men’s — Week 14
Horizon League Tournament

1st Round
Robert Morris at Detroit — ESPN+, 7 p.m.
Illinois at Youngstown State — ESPN+, 8 p.m.
IUPUI at Wisconsin-Milwaukee — ESPN+ 8 p.m.
Purdue Fort Wayne at Wisconsin-Green Bay — ESPN+, 8 p.m.

Miami (OH) at Western Michigan — ESPN+, noon
Eastern Michigan at Ohio — ESPN3, 1 p.m.
Central Michigan at Buffalo — ESPN+, 2 p.m.
Portland State at Northern Colorado — Pluto TV, 2 p.m.
Tennessee-Martin at Southern Illinois-Edwardsville — ESPN+, 6 p.m.
Nebraska at Illinois — Big Ten Network, 7 p.m.
Santa Clara at Gonzaga — CBS Sports Network, 7 p.m.
Iowa at Michigan — ESPN, 7 p.m.
Western Kentucky at Houston — ESPN2, 7 p.m.
Long Island University at Bryant — ESPN3, 7 p.m.
Tennessee State at Morehead State — ESPN+, 7 p.m.
Washington at Arizona State — FS1, 7 p.m.
Belmont at Eastern Kentucky — ESPN+, 8 p.m.
UCLA at Utah — Pac-12 Network/Pac-12 Los Angeles/Pac-12 Mountain, 8 p.m.
Weber State at Sacramento State — Pluto TV, 8 p.m.
Murray State at Jacksonville State — ESPN+, 8:30 p.m.
Southeast Missouri at Eastern Illinois — ESPN+, 8:30 p.m.
Northwestern at Minnesota — Big Ten Network, 9 p.m.
San Francisco at BYU — CBS Sports Network, 9 p.m.
Ohio State at Michigan State — ESPN, 9 p.m.
USC at Colorado — ESPN2, 9 p.m.
Oregon at Stanford — ESPNU, 9 p.m.
Austin Peay at Tennessee Tech — ESPN+, 9 p.m.
Boise State at San Diego State — FS1, 9 p.m.
San Jose State at Wyoming — Mountain West Network, 9 p.m.
Montana at Idaho State — Pluto TV, 9 p.m.
Loyola Marymount at Pepperdine — Stadium, 9 p.m.
Oregon State at Cal — Pac-12 Network/Pac-12 Oregon/Pac-12 Bay Area, 10 p.m.
Pacific at St. Mary’s — ESPN2, 11 p.m.
Washington State at Arizona — FS1, 11 p.m.

B1G Live: Basketball Tip-Off Show — Big Ten Network, 6:30 p.m.
Inside College Basketball — CBS Sports Network, 6:30 p.m.
Basketball Pre-Game Show — Pac-12 Network, 7:30 p.m.
B1G Live: Basketball Postgame — Big Ten Network, 11 p.m.
Inside College Basketball — CBS Sports Network, 11 p.m.
Basketball Postgame Report — Pac-12 Network, midnight

Women’s — Week 14
Mississippi at South Carolina — SEC Network Plus, 1 p.m.
Tennessee-Martin at Southern Illinois-Edwardsville — ESPN+, 2 p.m.
Pittsburgh at North Carolina State — ACC Regional/Fox Sports Net, 4 p.m.
Tennessee State at Morehead State — ESPN+, 4 p.m.
Michigan at Iowa — Big Ten Network, 4:30 p.m.
Belmont at Eastern Kentucky — ESPN+, 5 p.m.
Campbell at Radford — ESPN+, 5 p.m.
Gardner-Webb at North Carolina-Asheville — ESPN+, 5 p.m.
Purdue Fort Wayne at Youngstown State — ESPN+, 5 p.m.
UConn at Creighton — SNY, 5 p.m.
Murray State at Jacksonville State — ESPN+, 5:30 p.m.
Southeast Missouri at Eastern Illinois — ESPN+, 5:30 p.m.
Virginia Tech at Clemson — ACC Network, 6 p.m.
Georgia Tech at North Carolina — ACC Network Extra, 6 p.m.
Maryland at Purdue — Big Ten Network Plus, 6 p.m.
Austin Peay at Tennessee Tech — ESPN+, 6 p.m.
Charleston Southern at South Carolina Upstate — ESPN+, 6 p.m.
Hampton at Presbyterian — ESPN+, 6 p.m.
Longwood at High Point — ESPN+, 6 p.m.
Idaho at Montana State — Pluto TV, 6 p.m.
Sacramento State at Weber State — Pluto TV, 6 p.m.
Southern Utah at Northern Arizona — Pluto TV, 6 p.m.
Florida State at Notre Dame — ACC Network Extra, 7 p.m.
Wake Forest at Miami (FL) — ACC Network Extra, 7 p.m.
Illinois State at Bradley — ESPN3, 7 p.m.
Illinois Chicago at Cleveland State — ESPN+, 7 p.m.
Robert Morris at Northern Kentucky — ESPN+, 7 p.m.
Samford art Mercer — ESPN+, 7 p.m.
Tennessee-Chattanooga at East Tennessee State — ESPN+, 7 p.m.
Wofford at Furman — ESPN+, 7 p.m.
Idaho State at Montana — Pluto TV, 7 p.m.
Kentucky at Georgia — SEC Network, 7 p.m.
Mississippi State at LSU — SEC Network Plus, 7 p.m.
Texas A&M at Alabama — SEC Network Plus, 7 p.m.
Boston College at Syracuse — ACC Network, 8 p.m.
Utah State at Nevada — Mountain West Network, 8 p.m.
Northern Colorado at Portland State — Pluto TV, 8 p.m.
Tennessee at Missouri — SEC Network Plus, 8 p.m.
UNLV at Fresno State — Mountain West Network, 9 p.m.
Arkansas at Auburn — SEC Network, 9 p.m.

Golf
PGA Tour
Puerto Rico Open, Grand Reserve Country Club, Rio Grande, Puerto Rico
1st Round — Golf Channel, 10 a.m.

Golf Central Pregame — Golf Channel, 9 a.m.

PGA Tour
World Golf Championships-Championship at the Concession, The Concession Golf Club, Bradenton, FL
1st Round (Featured Groups) — PGA Tour Live, 11 a.m.
1st Round — Golf Channel, 1 p.m.

LPGA Tour
Gainbridge LPGA, Lake Nona Golf and Country Club, Orlando, FL
1st Round — Golf Channel, 7 p.m. (same day coverage)

Golf Today — Golf Channel, 7:30 a.m.
Golf Central — Golf Channel, 6 p.m.

Hockey
KHL
Avangard vs. Salavat Yulaev — Eleven Sports, 11:30 a.m.

MLB
Hot Stove — MLB Network, 9 a.m.
MLB Now — MLB Network, 2 p.m.
MLB Tonight — MLB Network, 6 p.m.

NASCAR
NASCAR Race Hub — FS1, 6 p.m.
Dale Jr. Download — NBCSN, 6 p.m.

NBA
Dallas at Philadelphia — TNT/Fox Sports Southwest, 7 p.m.
Orlando at Brooklyn — Fox Sports Florida/YES, 7:30 p.m.
Sacramento at New York — NBC Sports California/MSG Network, 7:30 p.m.
Los Angeles Clippers at Memphis — Fox Sports Prime Ticket/Fox Sports Southeast (Tennessee), 8 p.m.
Washington at Denver — NBC Sports Washington/Altitude, 9 p.m.
New Orleans at Milwaukee — TNT, 9:30 p.m.

The Jump — ESPN, 3 p.m.
NBA GameTime — NBA TV, 6 p.m.
The Arena — TNT, 6 p.m.
NBA Action — NBA TV, 7 p.m.
Inside the NBA — TNT, midnight

NBA G League
All Games at Wide World of Sports Complex, Bay Lake, FL
Erie Bayhawks at Rio Grande Valley Vipers — ESPN+, 11 a.m.
Memphis Hustle at Santa Cruz Warriors — ESPN2, 3 p.m.
Fort Wayne Mad Ants at Long Island Nets — ESPN+. 3:30 p.m.
Austin Spurs at Iowa Wolves — ESPN+, 7 p.m.
Westchester Knicks at Salt Lake City Stars — ESPN+, 7:30 p.m.

NFL
Good Morning Football — NFL Network, 7 a.m.
NFL Now — NFL Network, 1 p.m.
NFL Now — NFL Network, 2 p.m.
NFL Now — NFL Network, 3 p.m.
NFL Live — ESPN, 4 p.m.
SportsCenter Special: Mel Kiper’s Mock Draft 2.0 — ESPN2, 5 p.m.
NFL Total Access — NFL Network, 7 p.m.

NHL
Boston at New York Islanders — Sportsnet (East/Ontario/Pacific)/Sportsnet 360/NESN/MSG Plus 2, 7 p.m.
Calgary at Ottawa — RDS2/Sportsnet West/TSN5, 7 p.m.
Carolina at Tampa Bay — ESPN+/Fox Sports Carolinas/Fox Sports Sun, 7 p.m.
Chicago at Columbus — NBC Sports Chicago/Fox Sports Ohio, 7 p.m.
Dallas at Florida — Fox Sports Southwest Plus/Fox Sports Florida, 7 p.m.
New Jersey at Buffalo — MSG Plus/MSG Western New York, 7 p.m.
Pittsburgh at Washington — ESPN+/TVA Sports/AT&T SportsNet Pittsburgh/NBC Sports Washington, 7 p.m.
Nashville at Detroit — NHL Network/Fox Sports Tennessee/Fox Sports Detroit, 7:30 p.m.
Montreal at Winnipeg — RDS/TSN2/TSN3, 8 p.m.
Edmonton at Vancouver — Sportsnet, 10 p.m.

NHL Now — NHL Network, 4 p.m.
NHL Tonight: Pre-Game Skate — NHL Network, 6 p.m.
Hockey Central — Sportsnet, 6:30 p.m.
NHL Tonight — NHL Network, 7 p.m.
On the Fly: Nashville at Detroit/Montreal at Winnipeg Bonus Coverage — NHL Network, 10:30 p.m.
On the Fly — NHL Network, 11 p.m.
On the Fly: Edmonton at Vancouver Bonus Coverage — NHL Network, midnight
On the Fly — NHL Network, 1 a.m. (Friday)

Soccer
The Ligue 1 Show — beIN Sports Xtra, 5 p.m.
Fútbol Club — TUDN, 7 p.m.
Línea de Cuatro — TUDN, 8 p.m.

Sports News & Talk
Packer and Durham — ACC Network, 7 a.m.
SportsCenter:AM — ESPN, 7 a.m.
Get Up — ESPN, 8 a.m.
SportsCenter:AM — ESPN2, 8 a.m.
SportsCenter:AM — ESPN2, 9 a.m.
The Dan Patrick Show — Peacock/YouTube, 9 a.m.
Sky Sports News — NBCSN, 11 a.m.
BYU Sports Nation — BYUtv, noon
SportsCenter — ESPN, noon
The Rich Eisen Show — Peacock, noon
SportsCenter — ESPN, 1 p.m.
Jalen & Jacoby — ESPN, 2 p.m.
Highly Questionable — ESPN, 2:30 p.m.
The Paul Finebaum Show — SEC Network, 3 p.m.
Sport Today — BBC World News, 3:30 p.m.
Around the Horn — ESPN, 5 p.m.
Pardon the Interruption — ESPN, 5:30 p.m.
Sport Today — BBC World News, 5:45 p.m.
Time to Schein — CBS Sports Network, 6 p.m.
SportsCenter — ESPN, 6 p.m.
Daily Wager — ESPN2, 6 p.m.
The Cooligans– Fubo Sports Network, 8 p.m.
Sport Today — BBC World News, 9:45 p.m.
All ACC — ACC Network, 10 p.m.
SEC Now — SEC Network, 11 p.m.
SportsCenter at Night — ESPN, 11 p.m.
The B1G Show — Big Ten Network, 11:30 p.m.
SportsCenter at Night — ESPN, midnight
Contacto Deportivo — Univision/TUDN, midnight
TMZ Sports — FS1, 1 a.m. (Friday)
Boomer and Gio — CBS Sports Network, 6 a.m. (Friday)
Keyshawn, JWill and Zubin — ESPN2/ESPNews, 6 a.m. (Friday)

Tennis
ATP Tour
Open Sud de France, Sud de France Arena, Montpellier, France
Round of 16 — Tennis Channel, 1 p.m.

Center Court: Adelaide International Semifinals (WTA)/Singapore Tennis Open Quarterfinals (ATP) — Tennis Channel, 11:30 p.m.
Center Court: Open Sud de France Quarterfinals (ATP)/Singapore Tennis Open Quarterfinals (ATP) — Tennis Channel, 6 a.m. (Friday)

UEFA Europa League
Round of 32: 2nd Leg, Estadio de la Cerámica, Villarreal, Spain
Villarreal vs. Salzburg — Galavisión, 12:30 p.m. (1st leg, Villarreal 2-0)

Round of 32: 2nd Leg, Stadio Diego Armando Maradona, Naples, Italy
Napoli vs. Granada — UniMás, 12:30 p.m. (1st leg, Granada 2-0)

Round of 32: 2nd Leg, Stadio Georgios Karaiskakis, Piraeus, Greece
Arsenal vs. Benfica — TUDN, 12:30 p.m. (1st leg, 1-1)

Round of 32: 2nd Leg, Johan Cruijff ArenA, Amsterdam, Netherlands
Ajax vs. Lille OSC — CBS All Access/TUDNxtra 1, 12:55 p.m. (1st leg, Ajax 2-1)

Round of 32: 2nd Leg, Ibrox Stadium, Glascow, Scotland, United Kingdom
Rangers vs. Antwerp — CBS All Access/TUDNxtra 4, 12:55 p.m. (1st leg, Rangers 4-3)

Round of 32: 2nd Leg, NSK Olimpiyskiy, Kyiv, Ukraine
Shakhtar Donetsk vs. Maccabi Tel-Aviv — CBS All Access/TUDNxtra 2, 12:55 p.m. (1st leg, Shaktar 2-0)

Round of 32: 2nd Leg, PreZero Arena, Sinsheim, Germany
TSG 1899 Hoffenheim vs. Molde FK — CBS All Access/TUDNxtra 2, 12:55 p.m. (1st leg, 3-3)

Round of 32: 2nd Leg, Stadio Guiseppe Meazza, Milan, Italy
AC Milan vs. FK Crvena zvezda — TUDN, 2:50 p.m. (1st leg, 2-2)

Round of 32: 2nd Leg, Philips Stadion, Eindhoven, Netherlands
PSV Eindhoven vs. Olympiacos — Galavisión, 3 p.m. (1st leg, Olympiacos 4-2)

Round of 32: 2nd Leg, Old Trafford, Manchester, England, United Kingdom
Manchester United vs. Real Sociedad — UniMás, 3 p.m. (1st leg, Manchester United 4-0)

Round of 32: 2nd Leg, Stadio Olimpico, Rome, Italy
AS Roma vs. Braga — CBS All Access/TUDNxtra 2, 2:40 p.m. (1st leg, Roma 2-0)

Round of 32: 2nd Leg, BayArena, Leverkusen, Germany
Bayer 04 Leverkusen vs. BSC Young Boys — CBS All Access/TUDNxtra 3, 2:40 p.m. (1st leg, Young Boys 4-3)

Round of 32: 2nd Leg, Jan Breydelstadion, Bruges, Belgium
Club Brugge vs. Dinamo Kyiv — CBS All Access/TUDNxtra 5, 2:40 p.m. (1st leg, 1-1)

Round of 32: 2nd Leg, Stadion Maksimir, Zagreb, Croatia
Dinamo Zagreb vs. Krasnodar — CBS All Access/TUDNxtra 4, 2:40 p.m. (1st leg, Dinamo Zagreb 3-2)

Round of 32: 2nd Leg, King Power Stadium, Leicester, England, United Kingdom
Leicester City vs. Slavia Praha — CBS All Access/TUDNxtra 1, 2:40 p.m. (1st leg, 0-0)

Fútbol Central — Galavisión/UniMás/TUDN, noon
UEFA Europa League Today — CBS Sports Network, noon
The Golazo! Show — CBS Sports Network, 1 p.m.
UEFA Europa League Post Match Show — CBS Sports Network, 5 p.m.
Misión Europa — TUDN, 5 p.m.

About Ken Fang

Ken has been covering the sports media in earnest at his own site, Fang's Bites since May 2007 and at Awful Announcing since March 2013.

He provides a unique perspective having been an award-winning radio news reporter in Providence and having worked in local television.

Fang celebrates the four Boston Red Sox World Championships in the 21st Century, but continues to be a long-suffering Cleveland Browns fan.