All Times Eastern

College Basketball
Men’s
Sacred Heart at UMass-Lowell — ESPN+, 4 p.m.
Eastern Illinois at Ohio State — Big Ten Network, 7 p.m.
Averett at Radford — ESPN+, 7 p.m.
Charleston Southern at Tulane — ESPN+, 7 p.m.
Cincinnati at Northern Kentucky — ESPN+, 7 p.m.
Cleveland State at Canisius — ESPN+, 7 p.m.
Delaware State at Columbia — ESPN+, 7 p.m.
Hampton at East Carolina — ESPN+, 7 p.m.
Marit at Lehigh — ESPN+, 7 p.m.
Oakland at Toledo — ESPN+, 7 p.m.
Ohio at Detroit Mercy — ESPN+, 7 p.m.
West Virginia Wesleyan at Robert Morris — ESPN+, 7 p.m.
William & Mary at American — ESPN+, 7 p.m.
Harvard at Northeastern — NESN/FloSports, 7 p.m.
Florida Gulf Coast at Tennessee — SEC Network Plus/ESPN+, 7 p.m.
Army at Siena — ESPN+, 7:30 p.m.
Iowa at Seton Hall — FS1, 7:30 p.m.
Southern Indiana at Notre Dame — ACC Network, 8 p.m.
Southeast Missouri at Evansville — ESPN+, 8 p.m.
Texas Southern at Houston — ESPN+, 8 p.m.
Valparaiso at Chicago State — FloSports, 8 p.m.
South Dakota State at Arkansas — SEC Network Plus, 8 p.m.
Missouri State at BYU — BYUtv, 9 p.m.
Gonzaga at Texas — ESPN2, 9:30 p.m.
Evergreen State at Portland State — ESPN+, 10 p.m.
San Francisco at Fresno State — Mountain West Network, 10 p.m.

Women’s
Preseason Women’s National Invitation Tournament
United Supermarkets Arena, Texas Tech University, Lubbock, TX
Louisiana vs. Jackson State — ESPN+, 5:30 p.m.
Colorado vs. Texas Tech — ESPN+, 8 p.m.

Bryant at Pittsburgh — ACC Network Extra, 11 a.m.
South Carolina State at North Carolina — ACC Network Extra, 11 a.m.
Davidson at Maryland — B1G+, 11 a.m.
High Point at East Carolina — ESPN+, 11 a.m.
Radford at North Carolina-Greensboro — ESPN+, 11 a.m.
Toledo at Cincinnati — ESPN+, 11 a.m.
Boston College at Northeastern — NESN/FloSports, 11 a.m.
McNeese State at Illinois — B1G+, noon
Chicago State at Evansville — ESPN+, noon
University of the Southwest at Abilene Christian — ESPN+, noon
Houston Christian at LSU — SEC Network Plus, noon
Eastern Illinois at Valparaiso — ESPN+, 1 p.m.
St. Bonaventure at Siena — ESPN+, 5 p.m.
Lees-McRae at Lenoir-Rhyne — FloSports, 5:30 p.m.
Florida at Florida State — ACC Network Extra, 6 p.m.
Florida Atlantic at Miami (FL) — ACC Network Extra, 6 p.m.
Albany at Navy — ESPN+, 6 p.m.
Central Michigan at Indiana State — ESPN+, 6 p.m.
Fairleigh Dickinson at Bucknell — ESPN+, 6 p.m.
Merrimack at Dartmouth — ESPN+, 6 p.m.
Yale at Army — ESPN+, 6 p.m.
Charlotte at North Carolina State — ACC Network Extra, 7 p.m.
North Carolina Central at Rutgers — B1G+, 7 p.m.
Western Michigan at Michigan — B1G+, 7 p.m.
Alabama at South Florida — ESPN+, 7 p.m.
Belmont at Middle Tennessee — ESPN+, 7 p.m.
Boston University at UMass-Lowell — ESPN+, 7 p.m.
Charleston Southern at George Mason — ESPN+, 7 p.m.
Coastal Carolina at Wofford — ESPN+, 7 p.m.
Fordham at Princeton — ESPN+, 7 p.m.
Iowa State at Northern Iowa — ESPN+, 7 p.m.
IUPUI at Southern Illinois — ESPN+, 7 p.m.
Lafayette at Cornell — ESPN+, 7 p.m.
Monmouth at Loyola (MD) — ESPN+, 7 p.m.
New Hampshire at Holy Cross — ESPN+, 7 p.m.
Pittsburgh-Johnstown at Binghamton — ESPN+, 7 p.m.
Sacred Heart at Brown — ESPN+, 7 p.m.
St. Francis (Brooklyn) at New Jersey Institute of Technology — ESPN+, 7 p.m.
Tennessee State at Tennessee-Chattanooga — ESPN+, 7 p.m.
Virginia at Loyola Chicago — ESPN+, 7 p.m.
Mount Olive at North Carolina-Wilmington — FloSports, 7 p.m.
Temple at St. John’s — FloSports, 7 p.m.
Kennesaw State at Georgia — SEC Network Plus, 7 p.m.
Southern Mississippi at Mississippi — SEC Network Plus, 7 p.m.
Utah Valley at UNLV — Stadium College Sports Pacific/Mountain West Network, 7 p.m.
Bradley at Wisconsin — BTN+, 7:30 p.m.
Jarvis Christian at Sam Houston — ESPN+, 7:30 p.m.
Stephen F. Austin at North Texas — ESPN+, 7:30 p.m.
Texas-San Antonio at TCU — ESPN+, 7:30 p.m.
Colorado at Texas Tech — ESPN+, 8 p.m.
Hendrix at Arkansas State — ESPN+, 8 p.m.
Miami (OH) at Memphis — ESPN+, 8 p.m.
Texas-Arlington at Kansas — ESPN+, 8 p.m.
Texas Lutheran at Texas A&M-Corpus Christi — ESPN+, 8 p.m.
Wisconsin-Milwaukee at Illinois-Chicago — ESPN+, 8 p.m.
Georgia Tech at Auburn — SEC Network, 8 p.m.
Adams State at Air Force — Mountain West Network, 8:30 p.m.
Notre Dame at Northwestern — Big Ten Network, 9 p.m.
Northern Arizona at California Baptist — ESPN+, 9 p.m.
Oklahoma at Utah — Pac-12 Network/Pac-12 Mountain, 9 p.m.
Cal Poly at Stanford — Pac-12 Network/Pac-12 Bay Area, 11 p.m.

College Football
Week 12
MACtion
Eastern Michigan at Kent State — ESPN2, 6 p.m.
Miami (OH) at Northern Illinois — CBS Sports Network, 7 p.m.
Western Michigan at Central Michigan — ESPNU, 8 p.m.

College Football Live — ESPN2, 4:30 p.m.
Inside College Football — CBS Sports Network, 6:30 p.m.
Out of Pocket With Alyssa Lang and Andraya Carter — SEC Network, 7 p.m.
Breaking the Huddle — FS1, 9:30 p.m.
Inside College Football — CBS Sports Network, 10:30 p.m.
This Week in SEC Football — CBS Sports Network, 11 p.m.

College Volleyball
Women’s
Wake Forest at Duke — ACC Network, 6 p.m.
Kansas at Texas — Longhorn Network, 7 p.m.
Arkansas at Missouri — SEC Network, 8 p.m.

Golf
DP World Tour
DP World Tour Championship, Jumeirah Golf Estates (Earth Course), Dubai, United Arab Emirates
1st Round — Golf Channel, 2 a.m. (Thursday)

Golf Today — Golf Channel, noon
Golf Central — Golf Channel, 4 p.m.
PGA Tour Champions Learning Center — Golf Channel, 7 p.m.
PGA Tour: The CUT — Golf Channel, 7:30 p.m.

Horse Racing
America’s Day at the Races — FS2, 1 p.m.

Mixed Martial Arts
Combate Global Highlights — CBS Sports Network, 12:30 a.m. (Thursday)

MLB
Hot Stove — MLB Network, 9 a.m.
MLB Now — MLB Network, 2 p.m.
2022 BBWAA Cy Young Award — MLB Network, 6 p.m.
MLB Tonight: Cy Young Award Reaction — MLB Network, 8 p.m.

NASCAR
NASCAR Race Hub: Best of Radioactive 2022 — MLB Network, 6 p.m.

NBA
Indiana at Charlotte — Bally Sports Indiana/Bally Sports Southeast, 7 p.m.
Minnesota at Orlando — Bally Sports North/Bally Sports Florida, 7 p.m.
Oklahoma City at Washington — Bally Sports Oklahoma/NBC Sports Washington, 7 p.m.
Boston at Atlanta — ESPN/NBC Sports Boston/Bally Sports Southeast, 7:30 p.m.
Miami at Toronto — Bally Sports Sun/Sportsnet One, 7:30 p.m.
Chicago at New Orleans — NBC Sports Chicago/Bally Sports New Orleans, 8 p.m.
Cleveland at Milwaukee — Bally Sports Ohio/Bally Sports Wisconsin, 8 p.m.
Houston at Dallas — AT&T SportsNet Southwest/Bally Sports Southwest, 8:30 p.m.
Golden State at Phoenix — ESPN/NBC Sports Bay Area/Bally Sports Arizona, 10 p.m.
New York at Denver — MSG Network/Altitude, 10 p.m.

Run It Back — FanDuel TV, 10 a.m.
NBA Today — ESPN, 3 p.m.
NBA Countdown — ESPN, 7 p.m.
Toronto Raptors Pre-Game — Sportsnet One, 7 p.m.
NBA GameTime — NBA TV, 7 p.m.
NBA GameTime — NBA TV, 11 p.m.
NBA GameTime — NBA TV, 1 a.m. (Thursday)

NFL
Good Morning Football — NFL Network, 7 a.m.
NFL Now — NFL Network, 1 p.m.
NFL Now — NFL Network, 2 p.m.
NFL Live — ESPN, 4 p.m.
NFL Fantasy Live — NFL Network, 6 p.m.
The NFL Pile On — Amazon Prime Video, 7 p.m.
NFL Films Presents: Fun & Games — FS1, 7 p.m.
NFL Slimetime: Week 10 — Nickelodeon, 7 p.m.
NFL Total Access — NFL Network, 7 p.m.

NHL
Wednesday Night Hockey
Buffalo at Ottawa — Sportsnet/TVA Sports/MSG Western New York, 7 p.m.
St. Louis at Chicago — TNT/Bally Sports Midwest, 7:30 p.m.
Los Angeles at Edmonton — TNT/TVA Sports/Sportsnet West, 10 p.m.

NHL Now — NHL Network, 4 p.m.
NHL Tonight: Pre-Game Skate — NHL Network, 6 p.m.
Hockey Central — Sportsnet, 6:30 p.m.
NHL Tonight — NHL Network, 7 p.m.
NHL on TNT Face Off — TNT, 7 p.m.
On the Fly — NHL Network, 10 p.m.
On the Fly — NHL Network, 12:30 a.m. (Thursday)
NHL on TNT Postgame — TNT, 12:30 a.m. (Thursday)
In the Crease — NHL Network, 1 a.m. (Thursday)

Soccer
Men’s
International Friendly, Al-Jazira Mohammed bin Zayed Stadium, Abu Dhabi, United Arab Emirates
United Arab Emirates vs. Argentina — TUDN, 10:20 a.m.

Fútbol central — TUDN, 10 a.m.

International Friendly, Estadi Montilivi, Girona, Catalonia, Spain
Mexico vs. Sweden — Univision/TUDN, 2 p.m.

Fútbol central — TUDN, 1:30 p.m.

Misión Europa — TUDN, 5:30 p.m.
ESPN FC — ESPN+, 6 p.m.
Línea de cuatro — TUDN, 8 p.m.
FIFA World Cup 2022 Preview: Qatar & France — FS1, 10:30 p.m.
FIFA World Cup 2022 Preview: Uruguay & Cameroon — FS1, 11 p.m.
FIFA World Cup 2022 Preview: Brazil & Iran — FS1, 11:30 p.m.

Sports News & Talk
SportsCenter — ESPN, 7 a.m.
The Carton Show — FS1, 7 a.m.
The Early Line — SportsGrid, 7 a.m.
Get Up — ESPN, 8 a.m.
SportsCenter — ESPN2, 8 a.m.
SportsCenter — ESPN2, 9 a.m.
The Dan Patrick Show — Peacock, 9 a.m.
The Morning After — SportsGrid, 9 a.m.
Campus Insiders — Stadium, 10 a.m.
The Rally Rewind — Stadium, 10:30 a.m.
Up & Adams — FanDuel TV, 11 a.m.
Fantasy Sports Today — SportsGrid, 11 a.m.
B1G Today — Big Ten Network, noon
The Jim Rome Show — CBS Sports Network, noon
SportsCenter — ESPN, noon
The Rich Eisen Show — The Roku Channel, noon
Live on the Line — Stadium, noon
SportsCenter — ESPN, 1 p.m.
This Just In — ESPN, 2 p.m.
In Play — ACC Network, 3 p.m.
Maggie and Perloff — CBS Sports Network, 3 p.m.
Daily Wager — ESPN2, 3 p.m.
The Paul Finebaum Show — SEC Network, 3 p.m.
Ferrall Coast to Coast — SportsGrid, 3 p.m.
Sport Today — BBC World News, 3:30 p.m.
Jalen & Jacoby — ESPN2, 4 p.m.
ACC PM — ACC Network, 4 p.m.
Sueños de gloria: Los guerreros para el Mundial — TUDN, 4:30 p.m.
Around the Horn — ESPN, 5 p.m.
Pardon the Interruption — ESPN, 5:30 p.m.
Time to Schein — CBS Sports Network, 6 p.m.
SportsCenter — ESPN, 6 p.m.
Airing It out With Housh & Scandrick — Fubo Sports Network, 7 p.m.
Game Time Decisions — SportsGrid, 6 p.m.
In-Game LIVE All Access — SportsGrid, 7 p.m.
TrueSouth: Jackson, MS — ESPN2, 9 p.m.
In-Game LIVE Prime Time — SportsGrid, 9 p.m.
Sport Today — BBC World News, 9:45 p.m.
All ACC — ACC Network, 10 p.m.
Contacto deportivo — TUDN, 10 p.m.
The B1G Show — Big Ten Network, 11 p.m.
SportsCenter at Night — ESPN2, 11;30 p.m.
TMZ Sports — FS1, midnight
Contacto deportivo — Univision/TUDN, midnight
SportsCenter at Night With Scott Van Pelt — ESPN, 12:35 a.m. (Thursday)
Boomer and Gio — CBS Sports Network, 6 a.m. (Thursday)
Keyshawn, JWill and Max — ESPN2/ESPNU, 6 a.m. (Thursday)
Sport Today — BBC World News, 6:45 a.m. (Thursday)

Tennis
ATP Tour
ATP Finals, Pala Alpitour, Turin, Italy
Afternoon Session — Singles Round Robin
Andrey Rublev vs. Novak Djokovic — Tennis Channel, 8 a.m.

Evening Session — Doubles Round Robin
Ivan Dodig/Austin Krajicek vs. Thanasi Kokkinakis/Nick Kyrgios — Tennis Channel, 12:30 p.m.

Evening Session — Singles Round Robin
Stefanos Tsitsipas vs. Daniil Medvedev — Tennis Channel, 3 p.m.

Tennis Channel Live — Tennis Channel, 5:30 p.m.

Afternoon Session — Doubles Round Robin
Lloyd Glasspool/Harri Heliovaara vs. Marcel Granollers/Horacio Zeballos — Tennis Channel, 5:30 a.m. (Thursday)

Tennis Channel Live — Tennis Channel, 5 a.m. (Thursday)

About Ken Fang

Ken has been covering the sports media in earnest at his own site, Fang's Bites since May 2007 and at Awful Announcing since March 2013.

He provides a unique perspective having been an award-winning radio news reporter in Providence and having worked in local television.

Fang celebrates the four Boston Red Sox World Championships in the 21st Century, but continues to be a long-suffering Cleveland Browns fan.