All Times Eastern

Australian Rules Football 
AFL Women’s — Round 5
Adelaide Crows vs. Greater Western Sydney Giants — FS2, 1 a.m. (Sunday)

Basketball
Women’s
FIBA Women’s Basketball World Cup
Group B, Sydney SuperDome, Sydney, New South Wales, Australia
Mali vs. France — ESPN+, 12:20 a.m. (Sunday)
Australia vs. Serbia — ESPN+, 3:50 a.m. (Sunday)
Japan vs. Canada — ESPN+, 6:20 a.m. (Sunday)

CFL
Week 16
Toronto Argonauts at Ottawa Redblacks — TSN1/TSN3/TSN4/TSN5/ESPN+,  7 p.m.
Calgary Stampeders at BC Lions — TSN1/TSN3/TSN4/TSN5/ESPN+, 10 p.m.

College Football
Week 4
Clemson at Wake Forest — ABC, noon
URI at Pittsburgh — ACC Network, noon
South Florida at Louisville — ACC Regional/Bally Sports, noon
Central Michigan at Penn State — Big Ten Network, noon
Buffalo at Eastern Michigan — CBS Sports Network, noon
Missouri at Auburn — ESPN, noon
Baylor at Iowa State — ESPN2, noon
TCU at SMU — ESPNU, noon
East Tennessee State at Robert Morris — ESPN+, noon
Fruman at Charleston Southern — ESPN+, noon
Kent State at Georgia — ESPN+/SEC Network Plus, noon
Maryland at Michigan — Fox, noon
Duke at Kansas — FS1, noon
Bowling Green at Mississippi State — SEC Network, noon
Columbia at Georgetown — ESPN+, 12:30 p.m.
Harvard at Brown — NESNplus/ESPN+, 12:30 p.m.
Morehead State at Stetson — ESPN3, 1 p.m.
San Diego at Valparaiso — ESPN3, 1 p.m.
Holy Cross at Colgate — ESPN+, 1 p.m.
Lafayette at Penn — NBC Sports Philadelphia Plus/ESPN+, 1 p.m.
Marist at Drake — ESPN3, 2 p.m.
Fordham at Ohio — ESPN+, 2 p.m.
Grambling State at Bethune-Cookman — ESPN+, 2 p.m.
Merrimack at Delaware State — ESPN+, 2 p.m.
Mississippi Valley State at Jackson State — ESPN+, 2 p.m.
North Dakota State at South Dakota — ESPN+, 2 p.m.
Saint Francis at Norfolk State — ESPN+, 2 p.m.
UMass at Temple — ESPN+, 2 p.m.
Yale at Cornell — ESPN+, 2 p.m.
Stony Brook at Richmond — NBC Sports Washington/FloSports, 2 p.m.
UCLA at Colorado — Pac-12 Network/Pac-12 Los Angeles/Pac-12 Mountain, 2 p.m.
South Dakota State at Missouri State — ESPN3, 3 p.m.
Western Carolina at Samford — ESPN3, 3 p.m.
Central Arkansas at Southeast Missouri — ESPN+, 3 p.m.
Idaho State at Northern Colorado — ESPN+, 3 p.m.
Lehigh at Princeton — ESPN+, 3 p.m.
North Dakota at Southern Illinois — ESPN+, 3 p.m.
Notre Dame at North Carolina — ABC, 3:30 p.m.
Middle Tennessee at Miami (FL) — ACC Network, 3:30 p.m.
Minnesota at Michigan State — Big Ten Network, 3:30 p.m.
Florida at Tennessee — CBS, 3 p.m.
Florida International at Western Kentucky — CBS Sports Network, 3:30 p.m.
Texas at Texas Tech — ESPN, 3:30 p.m.
Indiana at Cincinnati — ESPN2, 3:30 p.m.
James Madison at Appalachian State — ESPN+, 3:30 p.m.
Central Connecticut State at Albany — FloSports, 3:30 p.m.
Elon at William & Mary — FloSports, 3:30 p.m.
Monmouth at Villanova — FloSports, 3:30 p.m.
Toledo at San Diego State — FS1, 3:30 p.m.
Texas Southern at Texas-San Antonio — Stadium, 3:30 p.m.
Georgia Tech at Central Florida — ESPNU, 4 p.m.
Eastern Kentucky at Austin Peay — ESPN+, 4 p.m.
Idaho at Northern Arizona — ESPN+, 4 p.m.
Jacksonville State at Nicholls — ESPN+, 4 p.m.
Montana State at Eastern Washington — ESPN+, 4 p.m.
Northern Iowa at Western Illinois — ESPN+, 4 p.m.
Portland State at Montana — ESPN+, 4 p.m.
Virginia University of Lynchburg at North Carolina Central — ESPN+, 4 p.m.
New Hampshire at Towson — FloSports, 4 p.m.
Oregon at Washington State — Fox, 4 p.m.
Sacramento State at Colorado State — Mountain West Network, 4 p.m.
Tulsa at Mississippi State — SEC Network, 4 p.m.
Lamar at Northwestern State — ESPN+, 4:30 p.m.
Eastern Illinois at Murray State — ESPN+, 5 p.m.
Arizona at Cal — Pac-12 Network/Pac-12 Arizona/Pac-12 Bay Area, 5:30 p.m.
Akron at Liberty — ESPN+, 6 p.m.
Alabama A&M at Florida A&M — ESPN+, 6 p.m.
Arkansas State at Old Dominion — ESPN+, 6 p.m.
Ball State at Georgia Southern — ESPN+, 6 p.m.
Mercer at Gardner-Webb — ESPN+, 6 p.m.
Navy at East Carolina — ESPN+, 6 p.m.
Rice at Houston — ESPN+, 6 p.m.
Wofford at Kennesaw State — ESPN+, 6 p.m.
Hampton at Delaware — FloSports, 6 p.m.
UNLV art Utah State — CBS Sports Network, 7 p.m.
Arkansas vs. Texas A&M (at AT&T Stadium, Arlington, TX) — ESPN, 7 p.m.
Northern Illinois at Kentucky — ESPN2, 7 p.m.
Houston Christian at Texas State — ESPN3, 7 p.m.
Incarnate Word at Southeastern Louisiana — ESPN3, 7 p.m.
Davidson at Presbyterian — ESPN+, 7 p.m.
Lindenwood at Tennessee-Martin — ESPN+, 7 p.m.
Louisiana Tech at South Alabama — ESPN+, 7 p.m.
North American at Texas A&M-Commerce — ESPN+, 7 p.m.
Southern Mississippi at Tulane — ESPN+, 7 p.m.
Tarleton at North Alabama — ESPN+, 7 p.m.
Arkansas-Pine Bluff at Alcorn State — HBCU Go, 7 p.m.
Iowa at Rutgers — FS1, 7 p.m.
Marshall at Troy — NFL Network, 7 p.m.
Wisconsin at Ohio State — ABC, 7:30 p.m.
UConn at North Carolina State — ACC Regional/Bally Sports, 7:30 p.m.
Florida Atlantic at Purdue — Big Ten Network, 7:30 p.m.
Miami (OH) at Northwestern — Big Ten Network, 7:30 p.m.
Charlotte at South Carolina — ESPNU, 7:30 p.m.
New Mexico at LSU — ESPN+/SEC Network Plus, 7:30 p.m.
Vanderbilt at Alabama — SEC Network, 7:30 p.m.
Boston College at Florida State — ACC Network, 8 p.m.
Hawai’i at New Mexico State — Bally Sports Arizona/FloSports, 8 p.m.
Louisiana at Louisiana-Monroe — ESPN+, 8 p.m.
Mississippi College at McNeese — ESPN+, 8 p.m.
Utah Tech at Southern Utah — ESPN+, 8 p.m.
Western New Mexico at Abilene Christian — ESPN+, 8 p.m.
Kansas State at Oklahoma — Fox, 8 p.m.
USC at Oregon State — Pac-12 Network/Pac-12 Los Angeles/Pac-12 Oregon, 9:30 p.m.
Weber State at Cal-Davis — ESPN+, 10 p.m.
Wyoming at BYU — ESPN2, 10:15 p.m.
Western Michigan at San Jose State — CBS Sports Network, 10:30 p.m.
Utah at Arizona State — ESPN, 10:30 p.m.
Stanford at Washington — FS1, 10:30 p.m.

College GameDay live from the University of Tennessee, Knoxville, TN — ESPN/ESPNU, 9 a.m.
Big Noon Kickoff live from the University of Michigan, Ann Arbor, MI — Fox, 10 a.m.
B1G Tailgate live from Penn State University, State College, PA — Big Ten Network, 10 a.m.
SEC Nation live from Texas Live, Globe Life Field, Arlington, TX — SEC Network, 10 a.m.
ACC Huddle — ACC Network, 11 a.m.
This Week in SEC Football — CBS Sports Network, 11 a.m.
Big Noon Kickoff live from the University of Michigan, Ann Arbor, MI — FS1, 11 a.m.
Pac-12 Tailgate — Pac-12 Network/Pac-12 Oregon, 1 p.m.
The Pregame — Pac-12 Network/Pac-12 Los Angeles/Pac-12 Mountain/Pac-12 Oregon, 1:30 p.m.
College Football: The Drive to Atlanta — CBS, 2:30 p.m.
College Football Scoreboard — ABC, 3 p.m.
College Football Today — CBS, 3 p.m.
ACC Huddle — ACC Network, 3 p.m.
B1G Live: Football Game Break — Big Ten Network, 3 p.m.
College Football Scoreboard — ESPN, 3 p.m.
College Football Scoreboard — ESPN2, 3 p.m.
SEC Now — SEC Network, 3 p.m.
Fox College Football Extra — Fox, 3:30 p.m.
College Football Scoreboard — ABC, 6:30 p.m.
College Football Scoreboard — ESPN, 6:30 p.m.
College Football Scoreboard — ESPN2, 6:30 p.m.
ACC Huddle — ACC Network, 6:30 p.m.
B1G Live: Football Postgame — Big Ten Network, 6:30 p.m.
College Football Scoreboard — ABC, 7 p.m.
SEC Now — SEC Network, 7 p.m.
Fox College Football Extra — Fox, 7:30 p.m.
Pac-12 Game Break — Pac-12 Network/Pac-12 Oregon, 9 p.m.
College Football Scoreboard — ESPN, 10 p.m.
College Football Scoreboard — ESPN2, 10 p.m.
B1G Live: Football Postgame — Big Ten Network, 10:30 p.m.
SEC Football Final — SEC Network, 10:30 p.m.
ACC Huddle — ACC Network, 11 p.m.
The Final Drive — Big Ten Network, 11 p.m.
Football Postgame — Pac-12 Network/Pac-12 Los Angeles/Pac-12 Oregon, 1 a.m. (Sunday)
College Football Final — ESPN2, 1:15 a.m. (Sunday)
Pac-12 After Dark — Pac-12 Network/Pac-12 Los Angeles/Pac-12 Oregon, 1:30 a.m. (Sunday)
Inside College Football — CBS Sports Network, 2 a.m. (Sunday)

College Volleyball
Women’s
Air Force at Boise State — Stadium College Sports Central, 2 p.m.
Pepperdine at BYU — BYUtv, 3 p.m.
UNLV at Wyoming — Stadium College Sports Pacific, 3 p.m.
Oklahoma at Texas — Longhorn Network, 8 p.m.
Arizona at Utah — Pac-12 Insider, 9 p.m.

Golf
PGA Tour
Presidents Cup, Quail Hollow Club, Charlotte, NC
United States vs. International
Day 3 (Foursomes) — Golf Channel/Peacock, 7 a.m.
Day 3 (Foursomes) — NBC/Peacock, 8 a.m.
Day 3 (Fourball) — NBC/Peacock, 1 p.m.

Live From the Presidents Cup — Golf Channel, 6 p.m.

LPGA Tour
NW Arkansas Championship, Pinnacle Country Club, Rogers, AR
2nd Round
Featured Groups: Nordqvist & Kim Groups — ESPN+, 9 a.m.
Main Feed — Golf Channel, noon

PGA Tour Champions
Pure Insurance Championship, Pebble Beach Golf Links, Pebble Beach, CA
2nd Round — Golf Channel, 3 p.m.

One Shot Away — CBS, 2 p.m.

Horse Racing
America’s Day at the Races — FS2, 4:45 p.m.

Mixed Martial Arts
Combate Global — Women
“Reina o Nada,” Flyweights, Univision Mediapro Studios, Miami, FL
Lucero Acosta vs. Mariel Celimen — Univision/TUDN, 11 p.m.

MLB
American League
Boston at New York Yankees — MLB Network/NESN/YES, 1 p.m.
Toronto at Tampa Bay — Sportsnet/Bally Sports Sun, 6 p.m.
Anaheim at Minnesota — MLB Network/Bally Sports West/Bally Sports North, 7 p.m.
Cleveland at Texas — MLB Network/Bally Sports Great Lakes/Bally Sports Southwest, 7 p.m.
Detroit at Chicago White Sox — Bally Sports Detroit/NBC Sports Chicago, 7 p.m.
Houston at Baltimore — AT&T SportsNet Southwest/MASN, 7 p.m.
Seattle at Kansas City — Root Sports/Bally Sports Kansas City, 7 p.m.

National League
Atlanta at Philadelphia — Bally Sports South/NBC Sports Philadelphia, 4 p.m./MLB Network, 5 p.m. (joined in progress)
Washington at Miami — MASN2/Bally Sports Florida, 6 p.m.
Chicago Cubs at Pittsburgh — Marquee Sports Network/AT&T SportsNet Pittsburgh, 6:30 p.m.
Milwaukee at Cincinnati — Bally Sports Wisconsin/Bally Sports Ohio, 6:30 p.m.
San Diego at Colorado — Bally Sports San Diego/AT&T SportsNet Rocky Mountain, 8 p.m./MLB Network, 10 p.m. (joined in progress)
San Francisco at Arizona — NBC Sports Bay Area/Bally Sports Arizona, 8 p.m.
St. Louis at Los Angeles Dodgers — Bally Sports Midwest/Spectrum SportsNet LA, 9 p.m./MLB Network, 10 p.m. (joined in progress)

Interleague
New York Mets at Oakland — SNY/NBC Sports California, 4 p.m./MLB Network, 5 p.m. (joined in progress)

Play Ball — MLB Network, 10 a.m.
MLB Network Breakdown — MLB Network, 10:30 a.m.
MLB Tonight: On-Deck Circle — MLB Network, noon
MLB Tonight Post Game — MLB Network, 4 p.m.
Blue Jays Central — Sportsnet, 5:30 p.m.
Quick Pitch — MLB Network, midnight

MLS
San Jose Earthquakes vs. LA Galaxy — NBC Sports California/Spectrum SportsNet, 10 p.m.

NASCAR
NASCAR Xfinity Series
Playoffs — Round of 12
Andy’s Frozen Custard (????) 300, Texas Motor Speedway, Fort Worth, TX
Qualifying — USA Network, 10:30 a.m.
Race — USA Network, 3:30 p.m.

Countdown to Green: Texas — USA Network, 3 p.m.
Xfinity Series Post-Race Show — USA Network, 6:30 p.m.

NASCAR Cup Series
Playoffs — Round of 12
Texas 500, Texas Motor Speedway, Fort Worth, TX
Qualifying — USA Network, 12:30 p.m.

Austin Dillon’s Life in the Fast Lane: Daddy Daycare — USA Network, noon
Dale Jr. Download: Best of Dale Jr. Download — USA Network, 2:30 p.m.

NFL
NFL Matchup — ESPN2, 7:30 a.m.
Around the NFL — NFL Network, 8 a.m.
Inside the League — Stadium, 12:30 p.m.
NFL Films Presents — NFL Network, 10:30 p.m.

NHL Preseason
Ottawa (SS) at Toronto (SS) — Sportsnet/NHL Network, 1 p.m.
Boston at Philadelphia — NHL Network/NESN/NBC Sports Philadelphia Plus, 7 p.m.
Ottawa (SS) at Toronto (SS) — Sportsnet One, 7 p.m.

NHL Tonight: Top 10 Storylines to Watch — NHL Network, 5 p.m.
NHL Tonight: 22-’23 Breakout Players — NHL Network, 6 p.m.
NHL’s Best of the Season — Sportsnet One, 6:30 p.m.

NWSL
North Carolina Courage vs. NJ/NY Gotham — Paramount+, 7 p.m.
Houston Dash vs. OL Reign — Twitch, 8:30 p.m.

Soccer
Men’s
International Friendly, Rose Bowl, Pasadena, CA
Mexico vs. Peru — Univisión/TUDN, 8:30 p.m.

Fútbol central — Univision/TUDN, 8 p.m.

Women’s
D1 Féminine (D1 Arkema)
Matchday 3
Paris Saint-Germain vs. FC Fleury 91 — CBS Sports Network, 6:30 a.m. (Sunday)

Línea de cuatro — TUDN, 7 p.m.
ESPN FC — ESPN+, 8 p.m.

Sports News & Talk
SportsCenter — ESPN, 7 a.m.
The Undefeated Presents: A Love Letter to Black Women — ESPNews, 8 a.m.
SportsCenter — ESPN, 8 a.m.
Five Rings Films: The Golden Generation — Olympic Channel, 8 a.m.
The Spirit of Yachting: Rolex GP: Need for Speed — BBC World News, 8:30 a.m.
The Undefeated Presents: Finding Free — ESPNews, 8:30 a.m.
The Undefeated Presents: Monochrome — ESPNews, 9 a.m.
SportsCenter — ESPN2, 9 a.m.
Marty & McGee live from Texas Live, Globe Life Field, Arlington, TX — SEC Network, 9 a.m.
Sport Today — BBC World News, 9:15 a.m.
The Undefeated Presents: Sole Survivor — ESPNews, 9:30 a.m.
Five Rings Films: Rulon Gardner Won’t Die — Olympic Channel, 9:30 a.m.
SportsCenter — ESPN2, 10 a.m.
The Undefeated Presents: Rhoden’s Road Trip — ESPNews, 10 a.m.
SportsCenter — ESPN2, 11 a.m.
E60: The Survivor — ESPNews, 11 a.m.
Live on the Line — Stadium, 11 a.m.
Five Rings Films: The Iron Hammer — Olympic Channel, 11:30 a.m.
The Rally Rewind — Stadium, noon
All In With Laila Ali: Against the Flow — CBS, 12:30 p.m.
Contacto deportivo — TUDN, 1 p.m.
The Great Indian Cricket Dream — BBC World News, 1:30 p.m.
Five Rings Films: The Distance — Olympic Channel, 1:30 p.m.
Sport Today — BBC World News, 2:15 p.m.
Fubo Sports Network Presents — Fubo Sports Network, 5:45 p.m.
30 for 30: Youngstown Boys — ESPNU, 10:30 p.m.
SportsCenter at Night — ESPN, 1:30 a.m. (Sunday)

Tennis
Laver Cup
Team Europe vs. Team World, O2 Arena, London, England, United Kingdom
Day 2: Day Session — Tennis Channel, 8 a.m.
Day 2: Night Session — Tennis Channel, 2 p.m.

Tennis Channel Live — Tennis Channel, 1:30 p.m.

ATP Tour
San Diego Open, Barnes Tennis Center, San Diego, CA
Semifinals — Tennis Channel, 6 p.m.

WTA Tour
Toray Pan Pacific Open, Ariake Coliseum, Tokyo, Japan
Final — Tennis Channel, 11 p.m.

WTA Tour
Korea Open, Seoul Olympic Tennis Center, Seoul, Republic of Korea
Final — Tennis Channel, 2 a.m. (Sunday)

UEFA Nations League
League Phase — Matchday 5
League B — Group 1, Republican Stadium after Vazgen Sargsyan, Yerevan, Armenia
Armenia vs. Ukraine — FS2, 9 a.m.

League C — Group 2, Windsor Park, Belfast, Northern Ireland, United Kingdom
Northern Ireland vs. Kosovo — Fox Soccer Plus, 11:50 a.m.

League B — Group 4, Stadion Stožice, Ljubljana, Slovenia
Slovenia vs. Norway — FS2, noon

League A — Group 2, FORTUNA Arena, Prague
Czechia vs. Portugal — FS2, 2:30 p.m.

League B — Group 4, Stadion Rajko Mitić, Belgrade, Serbia
Serbia vs. Sweden — Fox Soccer Plus, 2:30 p.m.

League A — Group 2, Estadio La Romareda, Zaragoza, Spain
Spain vs. Switzerland — Fubo Sports Network, 2:33 p.m.

League B — Group 2, Bloomfield Stadium, Tel Aviv, Israel
Israel vs. Albania — Fubo Sports Network 2, 2:35 p.m.

League C — Group 2, AEK Arena, Larnaca, Cyprus
Cyprus vs. Greece — Fubo Sports Network 3, 2:35 p.m.

League B — Group 1, Hampden Park, Glascow, Scotland, United Kingdom
Scotland vs. Republic of Ireland — Fubo Sports Network 8, 2:35 p.m.

UEFA Nations League Matchnight Highlights — Fox Soccer Plus, 10 p.m.

Women’s Super League
Arsenal vs. Tottenham Hotspur — CBS Sports Network, 8:30 a.m.

About Ken Fang

Ken has been covering the sports media in earnest at his own site, Fang's Bites since May 2007 and at Awful Announcing since March 2013.

He provides a unique perspective having been an award-winning radio news reporter in Providence and having worked in local television.

Fang celebrates the four Boston Red Sox World Championships in the 21st Century, but continues to be a long-suffering Cleveland Browns fan.