All Times Eastern

College Basketball
Men’s
Barclays Center Classic, Barclays Center, Brooklyn, New York, NY
Saint Louis vs. Pittsburgh — ACC Network Extra, noon

Battle 4 Atlantis, Imperial Arena, Atlantis Paradise Island, Paradise Island, Nassau, Bahamas
Quarterfinals

Florida vs. Oklahoma — ESPN, noon
Wisconsin vs. Stanford — ESPN, 2:30 p.m.
Butler vs. Dayton — ESPNews, 7 p.m.
Middle Tennessee State vs. Virginia — ESPN2, 9:30 p.m.

Cancun Challenge, Hard Hotel Riviera Convention Center, Cancun, Mexico
Riviera Division
3rd Place Game

SMU vs. Wright State — CBS Sports Network, 6 p.m.

Championship Game
Bradley vs. Penn State — CBS Sports Network, 8:30 p.m.

Cayman Islands Classic, John Gray Gymnasium, John Gray High School, George Town, Cayman Islands
7th Place Game

Akron vs. St. Bonaventure —  Stadium on Facebook, 11 a.m.

5th Place Game
Boise State vs. Illinois State — Stadium on Facebook, 1:30 p.m.

3rd Place Game
Georgia vs. Georgia State — Stadium on Facebook, 5 p.m.

Championship Game
Clemson vs. Creighton — Stadium on Facebook, 7:30 p.m.

Fort Meyers Tip-Off, Suncoast Credit Union Arena, Florida SouthWestern State College, Fort Meyers, FL
3rd Place Game
Richmond vs. Wyoming — FS1, 5 p.m.

Championship Game
Boston College vs. Loyola (Chicago) — FS1, 7:30 p.m.

Maui Invitational, Lahaina Civic Center, Maui, HI
5th Place Game

Iowa State vs. San Diego State — ESPN2, 2:30 p.m.

Championship Game
Duke vs. Gonzaga — ESPN, 5 p.m.

7th Place Game
Illinois vs. Xavier — ESPNU, 9 p.m.

3rd Place Game
Auburn vs. Arizona — ESPN2, 11:30 p.m.

MGM Resorts Main Event, T-Mobile Arena, Las Vegas, NV
Heavyweight Bracket Championship Game
Utah State vs. Arizona State — ESPNU, 11 p.m.

NIT Season Tip-Off, Barclays Center, Brooklyn, New York, NY
Semifinals

Louisville vs. Tennessee — ESPN2, 5 p.m.
Kansas vs. Marquette — ESPN2, 7:30 p.m.

Vancouver Showcase, Vancouver Convention Centre, Vancouver, British Columbia, Canada
Washington vs. Minnesota — Big Ten Network, 6:30 p.m.

Boston University at Drexel — CAA.TV, 3 p.m.
Salve Regina at Brown — ESPN+, 3 p.m.
Western Illinois at Tennessee-Martin — ESPN+, 4:30 p.m.
Molloy at Stony Brook — ESPN3, 6 p.m.
Southern Wesleyan at Furman — ESPN3, 6:30 p.m.
Colgate at Syracuse — ACC Network Extra, 7 p.m.
Cal State-Fullerton at Hofstra — CAA.TV, 7 p.m.
Coppin State at Wofford — ESPN3, 7 p.m.
Prairie View A&M at East Carolina — ESPN3, 7 p.m.
Westminster (PA) at Youngstown State — ESPN3, 7 p.m.
Dartmouth at Buffalo — ESPN+, 7 p.m.
Farleigh Dickinson at Princeton — ESPN+, 7 p.m.
Florida Memorial at Jacksonville — ESPN+, 7 p.m.
Yale at Vermont — ESPN+, 7 p.m.
Texas-Rio Grande Valley at Georgia Tech — ACC Network Extra, 7:30 p.m.
Southern Illinois-Edwardsville at Valparaiso — ESPN+, 8 p.m.
Montana State at Arkansas — SEC Network Plus, 8 p.m.
Alabama State at Iowa — Big Ten Network, 8:30 p.m.
Rice at BYU — BYUtv, 9 p.m.

College Basketball Scoreboard — ESPN, 2 p.m.
College Basketball Scoreboard — ESPN/ESPN2, 4:30 p.m.
FS1 College Hoops Extra — FS1, 7 p.m.
The B1G Show — Big Ten Network, 10:30 p.m.

College Football
B1G Football & Beyond — Big Ten Network, 5 p.m.
BTN Inside the Game — Big Ten Network, 6 p.m.

College Volleyball
Women’s
Kansas State at TCU — Fox Sports Net/Fox College Sports Central, 2 p.m.
Colorado at UCLA — Pac-12 Network/Pac-12 Mountain/Pac-12 Los Angeles, 4 p.m.
Arkansas at Georgia — SEC Network, 5 p.m.
West Virginia at Baylor — Fox College Sports Pacific, 8 p.m.
Oregon at Washington — Pac-12 Network/Pac-12 Oregon/Pac-12 Washington, 9 p.m.

Curling
European Curling Championships, Tondiraba Ice Hall, Tallinn, Estonia
Sweden vs. Scotland — Olympic Channel, 7 a.m.

Golf
PGA Tour
World Cup of Golf, Metropolitan Golf Club, Melbourne, Victoria, Australia

1st Round — Golf Channel, 8 p.m.

European Tour
Hong Kong Open, Hong Kong Open (Championship Composite Course), Sheung Shui, Hong Kong

1st Round — Golf Channel, 1 a.m. (Thursday)

Mixed Martial Arts
The Ultimate Fighter: Heavy Hitters: Be Loose, Be Free, Be Me — FS1, 10 p.m.
UFC Main Event: Jedrzejczyk vs. Andrade — FS1, 11:30 p.m.

MLB
Hot Stove — MLB Network, 9 a.m.
MLB Now — MLB Network, 2 p.m.
MLB Tonight — MLB Network, 6 p.m.

NASCAR
Dale Jr. Download — NBCSN, 5 p.m.

NBA
Los Angeles Lakers at Cleveland — ESPN, 8 p.m.
Oklahoma City at Golden State — ESPN, 10:30 p.m.

The Starters — NBA TV, 6 p.m.
10 Before Tip — NBA TV, 6:30 p.m.
NBA Countdown — ESPN, 7 p.m.
NBA GameTime — NBA TV, 7 p.m.
NBA CrunchTime — NBA TV, 9 p.m.
NBA GameTime — NBA TV, 10:30 p.m.
NBA GameTime — NBA TV, 1 a.m. (Thursday)

NFL
Good Morning Football — NFL Network, 7 a.m.
NFL Live — ESPN2, 1 p.m.
NFL Up to the Minute — NFL Network, 1 p.m.
NFL Fantasy Live — NFL Network, 5 p.m.
NFL Mic’d Up — NFL Network, 6 p.m.
NFL Playbook — NFL Network, 6:30 p.m.
NFL Turning Point: 2018 Week 11 — FS1, 11 p.m.

NHL
Wednesday Night Hockey
Philadelphia at Buffalo — NBCSN, 7:30 p.m.

Hockey Central @ noon — NHL Network, noon
NHL Now — NHL Network, 4 p.m.
NHL Top 10: Next Generation Stars — NBCSN, 6 p.m.
NHL Tonight: Pre-Game Skate — NHL Network, 6 p.m.
NHL Live — NBCSN, 6:30 p.m.
NHL Tonight — NHL Network, 7 p.m.
NHL Overtime — NBCSN, 10:15 p.m.
NHL Tonight: Bonus Coverage — NHL Network, 11 p.m.
On the Fly — NHL Network, noon
On the Fly: Colorado at Los Angeles Bonus Coverage — NHL Network, 12:30 a.m. (Thursday)
On the Fly — NHL Network, 1:30 a.m. (Thursday)

Soccer
FIFA U-17 Women’s World Cup
Group D, Estadio Charrúa,
Montevideo, Uruguay
Spain vs. Canada — FS2, 11:50 a.m.

Group D, Estadio Alberto Suppici, Colonia Del Sacramento, Uruguay
Colombia vs. Republic of Korea — Fox Soccer Plus, 11:50 a.m.

Group C, Estadio Charrúa, Montevideo, Uruguay
Germany vs. United States — FS2, 2:50 p.m.

Group C, Estadio Alberto Suppici, Colonia Del Sacramento, Uruguay
Cameroon vs. Democratic Republic of Korea — Fox Soccer Plus, 2:50 p.m.

The Xtra — beIN Sports, 7 p.m.

Sports Talk
SportsCenter:AM — ESPN, 7 a.m.
Morning Drive — Golf Channel, 7 a.m.
Get Up — ESPN, 8 a.m.
The Dan Patrick Show — Audience (AT&T U-Verse/DirecTV)/NBCSN, 9 a.m.
BTN Live — Big Ten Network, noon
The Rich Eisen Show — Audience (AT&T U-Verse/DirecTV)/AT&T SportsNet (Pittsburgh/Rocky Mountain/Southwest)/Root Sports, noon
BYU Sports Nation — BYUtv, noon
The Jim Rome Show — CBS Sports Network, noon
SportsCenter — ESPN2, noon
Tiki & Tierney — CBS Sports Network, 3 p.m.
The Paul Finebaum Show — SEC Network, 3 p.m.
Sport Today — BBC World News, 3:30 p.m.
SportsCenter — ESPNews, 6 p.m.
Four Sides of the Story: UMBC vs. UVA: Bracket Busted — CBS Sports Network, 8 p.m.
Sport Today — BBC World News, 8:45 p.m.
Sport Today — BBC World News, 9:45 p.m.
SportsCenter at Night — ESPNews, 11 p.m.
Titulares y Más — Telemundo, 11:35 p.m.
SportsCenter at Night — ESPNews, midnight
Contacto Deportivo — Univision/Univision Deportes, midnight
TMZ Sports — FS1, 12:30 a.m. (Thursday)
Golic & Wingo — ESPNews/ESPN2, 6 a.m. (Thursday)
Sport Today — BBC World News, 6:45 a.m. (Thursday)

About Ken Fang

Ken has been covering the sports media in earnest at his own site, Fang's Bites since May 2007 and at Awful Announcing since March 2013.

He provides a unique perspective having been an award-winning radio news reporter in Providence and having worked in local television.

Fang celebrates the four Boston Red Sox World Championships in the 21st Century, but continues to be a long-suffering Cleveland Browns fan.